BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 5 von 5

Skender Gjunussis Parlaments Auto mit Drogen beschlagnahmt

Erstellt von lupo-de-mare, 29.06.2006, 14:51 Uhr · 4 Antworten · 1.544 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Skender Gjunussis Parlaments Auto mit Drogen beschlagnahmt

  Wenn höchste Albansichen Politiker den Drogen Handel dirigieren und jetzt deren Parlaments Autos beschlagnahmt werden mit Drogen:

  Skėnder Gjinushin, ein Mafia Boss wie jeder weiss, mit eigener Schmuggler Boot Flotte.


  The Assembly’s and Constitutional Court’s Drivers Caught with Drugs
  Yesterday, police forces of Gjrokastra managed to arrest two persons, who were stopped carrying considerable amounts of narcotic substances. This is how Armando Gjinushi, 30 years old, inhabitant in Tirana and employed as a driver for the Albanian Assembly, and Gentian Alizati,29 years old, inhabitant in Tirana and also driver for the Constitutional Court were hand-cuffed. They were arrested as packs of narcotics were found during checks to their vehicles. The operation took place at the place known as ‘Ura e Subashit’ around 08.30’.The operation was conducted on the basis of data accumulated by the General Police Office of Gjirokastra. The police are already working to find out the names of other potential accomplices in the drug traffic. Meanwhile, the two detainees are kept isolated in the police headquarters in Gjirokastra and are waiting to be interrogated by the prosecutors that will deal with this case.  Polizei beschlagnahmt ein Auto des Albanischen Parlaments, mit dem Drogen transportiert wurden.

  Policia e Gjirokastrės ka bllokuar 120 kg hashash nė makinat e Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Gjykatės Kushtetuese

  Drogė nga Lazarati me makinėn e Kuvendit

  Hashashi u ble nė Lazarat, me destinacion Maqedoninė. Pranga Armand Gjinushit dhe Gentian Alizotajt

  Entela Bani

  GJIROKASTĖR- Makinat e dy institucioneve tė larta tė shtetit bllokohen me 120 kilogram hashash, pas mė shumė se 1 muaj hetime. Policia e Gjirokastrės ka sekuestruar paraditen e djeshme lėndėn narkotike, tė ndarė nė pako dhe tė fshehur nė makinat me targa TR 6874 E, pronė e Kuvendit tė Shqipėrisė dhe atė me targa TR 4807J, pronė e Gjykatės Kushtetuese. “Droga u bllokua nė rrugėn nacionale Gjirokastėr-Tepelenė, nė vendin e quajtur Ura e Subashit. Ajo po transportohej nga shoferi i administratės sė Kuvendit, 30-vjeēari Armando Gjinushi dhe 29-vjeēari Gentian Alizotaj, shofer nė Gjykatėn Kushtetuese, tė cilėt janė arrestuar nė kushtet e flagrancės”,-bėri me dije nėpėrmjet njė njoftimi pėr shtyp policia lokale.

  http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=97528

  Es war ja nur der frühere Parlaments Präsident  120 kg drogė nė makinėn e Kuvendit e Kushtetueses
  Hashashi transportohej nga Delvina nė Tiranė


  Ismail Xhaferri

  Nė bagazhet e dy autoveturave tė institucioneve mė tė rėndėsishėm nė vend, Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Gjykatės Kushtetuese janė kapur 120 kg Cannabis Sativa, qė po transportohej nga qyteti i Delvinės nė drejtim tė Tiranės. Aksioni u krye dje nė mėngjes pranė vendit tė quajtur “Ura e Subashit”, 15 kilometra nė dalje tė qytetit tė Gjirokastrės. Sektori i Luftės Kundėr Krimit Organizuar dhe policia e Gjirokastrės e kanė patur tė lehtė tė finalizojė punėn disa javore tė agjentėve tė specializuar qė kishin mbajtur nėn survejim lėvizjet e dy korrierėve tė drogės. Pėrdorimi i mjeteve tė dy institucioneve mė tė rėndėsishme nė vend si dhe pėrfshirja nė kėtė veprimtari kriminale e dy shoferave qė kanė lidhje me persona tė rėndėsishėm nė politikė (sipas Ministrisė sė Brendėshme Armando Gjinushi ėshtė i afėrm me ish-kreut tė Kuvendit, Skėnder Gjinushin), e ka shtuar sėtepėrmi peshėn e suksesit tė kėtij aksioni. Pas veprimeve tė para policia ka nisur tė hetojė lidhjet e kėtij rrjeti trafikantėsh qė rezulton tė jetė shumė mė i madh, bazėn ku ata e kanė marrė “mallin” dhe destinacionin ku do ta dorėzonin.
  Aksioni
  Agjentėt e sektorit Luftės Kundėr Krimit tė Organizuar ishin vėnė nė ndjekje tė dy shoferave tė Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Gjykatės Kushtetuese prej disa javėsh. Por prova mė e fortė qė do tė vinte me shpatulla pas murit personat e dyshuar do tė ishte kapja e “mallit” nė duart e tyre. Dje rreth orės 07.00, Armando Gjinushi 33 vjeē dhe Gentian Alizoti 35 vjeē, janė nisur nga qyteti i Delvinės nė drejtim tė Tiranės. Policia ishte nė dijeni tė lėvizjes sė tyre dhe ka ngritur njė postbllok rutinė pranė vendit tė quajtur “Ura e Subashit”, 15 kilometra nė dalje tė Gjirokastrės. Rreth orės 08.30, polici i qarkullimit u ka bėrė shenjė tė ndalojnė dy autoveturave qė ecnin pranė njėra-tjetrės. Gjinushi dhe Alizoti e kanė marrė pėr njė kontroll tė rastit dhe nuk janė shqetėsuar nga ky fakt, por kur kanė parė se policisė nuk i ka bėrė pėrshtypje fakti qė ata ishin shoferat e Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Gjykatės Kushtetuese kanė nisur tė tregojnė shenja nervozizmi. Gjatė kontrollit tė ushtruar nė mjetin tip Volksvagen me targa TR 6874 E, e drejtues Armando Gjinushin u gjetėn 66 pako Cannabis Sativa i presuar me peshė 70 kg. Ky mjet i pėrket administratės sė Kuvendit tė Shqipėrisė. Ndėrsa gjatė kontrollit tė ushtruar nė mjetin tip Hynday me targa TR 4807 J me drejtues Gentian Alizotin u gjetėn 49 pako me lėndė narkotike, me peshė 50 kg. Pakot me lėndėn narkotike ishin tė mbėshtjella me letėr natriboni nė formė cilindrike dhe ishin tė fshehura nė bagazhet e automjeteve. Mjeti tip Hunday, i pėrket Gjykatės Kushtetuese.
  Hetimi
  Nė njoftimin zyrtar tė Policisė sė Gjirokastrės nuk u dhanė detaje tė hollėsishme, por njė burim i besueshėm pranė saj tha se ka patur njė bashkėpunim jo vetėm tė drejtuesve tė automjeteve, por tė njė rrjeti mė tė gjerė personash. Gjithashtu po i njėjti burim tha se lenda narkotike qė po ēohej nė kryeqytet ėshtė siguruar nė rrethinat e qytetit tė Delvinės. Nga Delvina deri nė Subash trafikantėt kanė arritur tu shpėtojnė kontrolleve rutinė tė policisė duke pėrfituar dhe nga fakti qe mjetet e tyre prezantoheshin si pronė e dy institucioneve mė tė rėndėsishme nė vend. Rrethinat e qytetit tė Delvinės kanė qenė vitin e kaluar nė hartėn e kultivimit tė hashashit, ēka e bėn mė tė besueshėm versionin e policisė. Nėn/drejtori i Policise pėr Qarkun e Gjirokastrės, Rezart Velmishi tha se “aksioni nuk ishte i rastėsishėm. Pėrkundrazi, ai ishte rezultat i bashkėpunimit midis forcave tė Luftės Kundėr Krimit tė Organizuar me qendėr nė Tiranė dhe agjenteve kriminalė tė Drejtorisė sė Policisė nė Gjirokastėr”.

 2. #2
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  In Albanien lässt Salih Berisha mit System verhaften!

  Heute waren die ersten Firmen Chefs und Mafia Bosse von Bau Firmen dran. Alles wurde beschlagnahmt und die Typen sitzen im Knast.  Kujtim Shtufi dhe Mark Luli

  Verhaftete Bau Firmen Chefs, der Albanischen Mafia, deren Vermögen beschlagnahmt wurde.

  Arrestohen ndėrtuesit Mark Luli dhe Kujtim Shtufi. Prokuroria urdhėron sekuestrimin e 15 makinave tė tonazhit tė rėndė

  Biznesmenėt e ndėrtimit, pranga e sekuestrime

  Ened Janina

  TIRANĖ- Goditet rrjeti i biznesmenėve tė ndėrtimit, tė cilėt trafikonin nė Shqipėri makina tė tonazhit tė rėndė. Mark Luli dhe Kujtim Shtufi kanė pėrfunduar nė pranga dje, pasi akuzohen se kanė trafikuar mjete tė tonazhit tė rėndė, tė cilat u shėrbenin firmave tė tyre tė ndėrtimit dhe qė kushtojnė shtrenjtė. Lajmi ėshtė pohuar dje, nga burimet zyrtare tė Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Tiranė. Sipas tyre, kėto mjete motorike janė kryesisht betoniere dhe eskavatorė, tė cilat kushtojnė mė sė shumti, mė shumė se 40 milionė lekė tė reja secila. Hetimet e kėsaj ēėshtjeje janė kryer nga Prokuroria e Pėrgjithshme, e cila kishte rėnė nė gjurmė tė njė rrjeti tė trafikut tė makinave tė tonazhit tė rėndė. Kėtė herė, trafikantėt nuk ishin persona tė panjohur, por dy biznesmenė nė fushėn e inerteve dhe tė ndėrtimit nė Tiranė.
  ***
  Pas tė dhėnave tė para pėr kėtė rrjet trafiku, Prokuroria e Pėrgjithshme ka kontaktuar me Ministrinė e Brendshme dhe ėshtė ngritur njė grup i pėrbashkėt hetimor. Hetuesit e ēėshtjes kanė mbajtur nėn vėzhgim tė dyshuarit Mark Luli dhe Kujtim Shtufi, deri mėngjesin e djeshėm. Gjatė hetimet ata kanė mėsuar se Luli, 44 vjeē ėshtė pronar i firmės “MC Inerte” si pronar i dy pallateve nė Laprakė. Ndėrkohė, ortaku i tij nė trafikun e makinave, Kujtim Shtufi, 40 vjeē, ėshtė bashkėpronar nė firmėn “Ferro- Beton”. Pasi janė saktėsuar tė gjitha dyshimet dhe dosja ėshtė plotėsuar me provat e para, Prokuroria e Pėrgjithshme ka lėshuar urdhrat e ndalimit pėr Lulin dhe Shtufin. Ky urdhėr ėshtė lėshuar dy ditė mė parė dhe menjėherė ėshtė marrė nga policia, e cila ka organizuar arrestimin e dy biznesmenėve, pa u lėnė kohė tė largoheshin.
  ***
  Nėpėrmjet njė njoftimi zyrtar, policia e Tiranės bėri me dije se ndaj dy biznesmenėve ekzistonte edhe njė tjetėr urdhėr- arrest i firmosur mė datėn 18 maj tė kėtij viti nga Gjykata pėr Krimet e Rėnda, pėr veprėn penale tė trafikimit tė mjeteve motorike, kryer nė bashkėpunim, parashikuar nga nenet 141/a dhe 25 tė Kodit Penal. “Bazuar nė veprimet procedurale tė deleguara nga Prokuroria e Pėrgjithshme, janė kryer edhe njė sėrė sekuestrimesh. Kėshtu, janė bllokuar 15 mjete tė rėnda, eskavatorė dhe kamionė pėr hedhje betoni, tė cilat dyshohen se janė tė vjedhura e tė trafikuara nė vendin tonė”,-thuhet nė njoftimin zyrtar. Vlera monetare e kėtyre mjeteve tė bllokuara arrin nė disa milionė euro, ndėrsa momentalisht hetuesit po kryejnė hetime pėr prejardhjen e tyre. Nga ana tjetėr, policia ka kryer edhe bllokimin e makinės tip “BMĖ X5”, me targa 302 KS 970, nė pronėsi tė njė shtetasi kosovar, pasi kjo makinė ėshtė nė pėrdorim tė Kujtim Shtufit. Gjatė kontrollit nė banesėn e kėtij tė fundit, policia ka bllokuar edhe 48.000 lekė, 2.000 euro si dhe njė tjetėr mjet luksoz. Sa i takon Mark Lulit, policia ka sekuestruar njė autoveturė “Benz S320 CDI” me targa TR 6349 K, si dhe 4.200 dollarė e 223.500 lekė tė reja.

  TĖ ARRESTUAR

  Mark Nikoll Luli, 44-vjeē, banues nė Tiranė, pronar i firmės “MC Inernte” si dhe pronar i dy pallateve nė Laprakė
  Kujtim Xhemal Shtufi, 40-vjeē, banues nė Tiranė, bashkėpronar nė firmėn “Ferro- Beton”
  SEKUESTRIME
  15 mjete tė rėnda, eskavatorė dhe kamionė pėr hedhje betoni, tė cilat dyshohen se janė tė vjedhura e tė trafikuara nė vendin tonė
  1 BMĖ X5 me targa 302 KS 970, nė pronėsi tė njė shtetasi kosovar, nė pėrdorim tė Kujtim Shtufi
  48000 lekė dhe 2000 euro, tė cilat u gjetėn nė banesėn e Kujtim Shtufit
  1 autoveturė “Benz S320 CDI” me targė TR 63 49 K, nė pronėsi tė shtetasit Mark Lulit
  4200 dollarė dhe 223 500 lekė tė Lulit

  30/06/2006
  KATEGORIA: Kronike nga Tirana

  http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=97598

 3. #3
  Paar Mafiosis weniger Super Sali


 4. #4

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  5.698

 5. #5
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Athleti_Christi
  Paar Mafiosis weniger Super Sali

  Ja, Sala ist grossartig. Heute hat er in Skhoder alle Chefs für Grundsstücke verhaften lassen und den Bürgermeister von Velipoje!

  Salah ist grossartig. Diese Bande hat allein 500.000 qm Grundstücke einfach verkauft, welche in Wirklichkeit Anderen Leuten gehörten.

  Verhaftete Mafia Bau Firmen Inhaber, deren Vermögen heute beschlagnahmt wurde. Autos, Häuser, Geld Alles wurde beschlagnahmt  Kujtim Shtufi dhe Mark Luli" />

  Arrestohen ndėrtuesit Mark Luli dhe Kujtim Shtufi. Prokuroria urdhėron sekuestrimin e 15 makinave tė tonazhit tė rėndė

  Biznesmenėt e ndėrtimit, pranga e sekuestrime

  .................................
  Ė ARRESTUAR

  Mark Nikoll Luli, 44-vjeē, banues nė Tiranė, pronar i firmės “MC Inernte” si dhe pronar i dy pallateve nė Laprakė
  Kujtim Xhemal Shtufi, 40-vjeē, banues nė Tiranė, bashkėpronar nė firmėn “Ferro- Beton”
  SEKUESTRIME
  15 mjete tė rėnda, eskavatorė dhe kamionė pėr hedhje betoni, tė cilat dyshohen se janė tė vjedhura e tė trafikuara nė vendin tonė
  1 BMĖ X5 me targa 302 KS 970, nė pronėsi tė njė shtetasi kosovar, nė pėrdorim tė Kujtim Shtufi
  48000 lekė dhe 2000 euro, tė cilat u gjetėn nė banesėn e Kujtim Shtufit
  1 autoveturė “Benz S320 CDI” me targė TR 63 49 K, nė pronėsi tė shtetasit Mark Lulit
  4200 dollarė dhe 223 500 lekė tė Lulit

  30/06/2006
  KATEGORIA: Kronike nga Tirana

  http://www.shekulli.com.al/index.php?page=lajmedite&newsID=97598">http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=97598

  Verhaften und nochmal verhaften, das ist der richtige Weg!

  E Premte, 30 Qershor 2006

  ABUZUAN ME PRONAT, ARRESTOHEN 4 ZYRTARE

  SHKODER Kryekomunari i Velipojes dhe kreu i komisionit te kthimit te pronave me dy vartes te tij akuzohen per pervetesimin e 500.000 m2 toke ne bregdet.Pas arrestimit te bujshem te kryekomunarit te Golemit, dje ka qene radha e kreut te komunEs se Velipojes.

  Me urdher te Prokurorise se Shkodres, policia rajonale ka vene dje nen pranga 4 zyrtare te larte ne Shkoder, mes te cileve kryetarin e komunes se Velipojes, Dede Kacin dhe kryetarin e Komisionit Vendor te Kthimit dhe Kompensimit te Pronave, Andi Gurashin.

  Operacioni policor i bluve te Shkodres ka nisur me arrestimin e Kacit dhe Gurashit ndersa pak ore me pas masa e arrestit eshte marre edhe ndaj dy zyrtareve te tjere te komisionit te komisionit te kthimit te pronave, perkatesisht pergjegjesi i seksionit te administrimit dhe mbrojtjes se tokes ne Keshillin e Qarkut te Shkodres Fatmir Tepelias dhe Kryetarit te Komisionit te Ndarjes se Tokes per Velipojen, Marash Bori. Te 4 funksionaret shteterore akuzohen per “shperdorim detyre".

  Ndalimi i tyre u be mbi bazen e Urdhrave te Ndalimit te leshuar nga Prokuroria e Rrethit Gjyqesor te Shkodres, sipas se ciles ata kane abuzuar me detyren duke u sjelle pasoja te renda personave te caktuar dhe shtetit, nepermjet abuzimit me ndarjen e tokave ne Velipoje.

  http://www.kohajone.com/lexo.php?id=3798

  Gjovalin Zekaj, anėtar i Kėshillit tė Komunės dėshmon mbi tjetėrsimin e origjinės sė tokės nė Velipojė

  “Toka nė Velipojė, vjedhje kriminale me fitime tė mėdha”

  Anila Dushi

  SHKODĖR- “Njė vjedhje kriminale, njė masakėr me pėrfitime tė mėdha”. Kėshtu e ka cilėsuar tjetėrsimin e pronave nė Velipojė Gjovalin Zekaj, anėtar i kėshillit tė komunės. I pozicionuar nė krah tė 13 familjeve tė Rrjollit, tė cilėt disponojnė tapi tė vitit 1935, nė prill tė kėtij vitit Zekaj udhėtoi nė drejtim tė Tiranės, ‘trokiti” nė kryeministri dhe denoncoi skandalin e tokave nė Velipojė. “Janė 13 pronarė tė cilėt kanė tapi tė vitit ’35, por aktualisht tokat e tyre janė rregjistruar e vazhdojnė tė rregjistrohen nė emėr tė personave tė tjerė”. Sipas Zekajt, deri nė vitin 1996 kėto toka nė bregdet kanė qenė tė rregjistruara nė Hipotekėn e Shkodrės nė bazė tė tapive tė vitit 1935, nė emėr tė banorėve tė Rrjollit, por komisioni vendor i kthimit tė kompesimit tė tokave vendosi t’u japė 942 dynym tokė personave tė tjerė, tė cilėt mė pas e kanė rregjistruar atė nė Hipotekėn e Shkodrės.
  ***
  “Ky tjetėrsim prone ėshtė bėrė nė bashkėpunim me Kėshillin e Komunės sė Velipojės, jashtė ēdo ligji dhe kur banorėt janė interesuar pranė hipotekės, pronarė tė tokės kanė rezultuar persona tė tjerė, tė panjohur prej tyre”,-shton Gjovalin Zekaj. Denoncuesi pohon pėr “Shekullin” se ky tjetėrsim ėshtė bėrė nė mėnyrė speculative, pa marrė parasysh tapitė e vitit 1935, tė cilat i kanė tė qarta kufijtė, pronarėt dhe sipėrfaqen e kėsaj toke. “Nė fshatrat Baks e Rrjoll, pronarėve tė vjetėr po u matet e rimatet toka, me qėllim pėr tė zhvatur ndonjė pjesė. Shumė pronarėve tė ligjshėm u janė marrė me dhjetra e qindra dynym tokė dhe u ėshtė dhuruar tė tjerėve, ndėrsa pronarėve tė vjetėr, nė bazė tė ligjit 7501 u ėshtė dhėnė tokė nė zona mė pak tė favorshme”,-thotė anėtari i Kėshillit tė Komunės sė Velipojės.
  ***
  Gjovalin Zekaj tregon se nė kėtė zonė turistike ka mbivendosje tė panumėrta tapish e pronarėsh, ndėrkohė qė kompesimet po bėhen me vendime arbitrare. Sipas tij mėsohet se ka dhe njė sipėrfaqe fondi pyjor tė rezervatit tė gjuetisė nė Velipojė, qė nė mėnyrė tė paligjshme i ėshtė dhėnė personave tė ndryshėm, pa pasur asnjė dokument. Sipas prokurorisė sė Shkodrės, nė tė gjithė kėtė aktivitet dyshohet tė jenė tė pėrfshirė pėrveē kryekomunarit Kaēaj dhe krushkut tė tij, Marash Bori dhe kreu i komisionit tė pronave, Gurashi dhe Fatmir Tepelija , i cili ėshtė aktualisht dhe anėtar i Kėshillit Bashkiak nė Shkodėr, pėrfaqėsues i PD-sė.

  30/06/2006
  KATEGORIA: Kronike nga rrethet

  http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=97600

  Und damit finanzieren die ihre Drecks Geschäfte. Ein legendärer Thread, wo auch der letzte Beitrag von Konig Zogaj Leku im PF geschrieben steht.

  BE: “Situata nė Shqipėri, ende njė vend i rėndėsishėm pėr trafikun e lėndėve narkotike, ėshtė shqetėsuese”

  AFP: Nga Shqipėria kalojnė 2 miliardė USD drogė nė vit

  Sipas agjencisė franceze tė lajmeve, Shqipėria ka bėrė hapa pėrpara nė luftėn kundėr drogės

  http://www.shekulli.com.al/index.php...095fdad16445da

Ähnliche Themen

 1. Referat über Skender Beg
  Von Strassenapotheker im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 137
  Letzter Beitrag: 27.04.2013, 12:50
 2. Antworten: 103
  Letzter Beitrag: 02.06.2012, 14:51
 3. Marin Skender potpisao za Zagreb
  Von GodAdmin im Forum News
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 27.10.2009, 20:00
 4. Kosovoaußenminister Skender in Tschechien
  Von Jehona_e_Rahovecit im Forum Kosovo
  Antworten: 8
  Letzter Beitrag: 30.04.2009, 20:33
 5. Warum hasst Skender den Zürich so????
  Von Furyc im Forum Rakija
  Antworten: 53
  Letzter Beitrag: 26.11.2008, 14:29