BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 6 von 9 ErsteErste ... 23456789 LetzteLetzte
Ergebnis 51 bis 60 von 90

Srbe u Trnovu klali i ubijali maljevima!!!

Erstellt von Gast829627, 17.11.2010, 18:01 Uhr · 89 Antworten · 7.677 Aufrufe

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    5 Korpus, legendarni Korpus nas, i Rahmetli Izet Nanic!
    Izet Nanic je bio komandant 505. Buzimske Brigade jel?

de mi reci kad je poginuoo u ratu, pred krajom ili??

sve mi se cini da sam citala da su krajisnici i buzimljani njemu podigli spomenik....znas li ti gdje tacno?

Zitat Zitat von Facaaaa Beitrag anzeigen
    Izet Nanic je bio komandant 505. Buzimske Brigade jel?

de mi reci kad je poginuoo u ratu, pred krajom ili??

sve mi se cini da sam citala da su krajisnici i buzimljani njemu podigli spomenik....znas li ti gdje tacno?
    Da od 505 i 501 mislim, 95 je poginuo, imamo prijatelje u buzimu, bio sam jednom tu i isao sam na mezar njegov i proucio fatihu jednu, ljiep je spomenik njegov.

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    danke.......

ich will metlovic ...die arbih jünger sind keine gegner....ich will metlovic und ich warte....

Der einzige sinnvolle Beitrag in diesem Thread!!

Gast829627
    SRPSKI borci, ali i izbeglo stanovništvo iz Bihaća, bili su jako motivisani da se bore za bihaćku regiju. Ono što je svakodnevno bilo prisutno, jeste kršenje sporazuma o zaštićenoj zoni, koja bi trebalo da bude razoružana. Umesto toga, naši borci svakodnevno gledaju doturanje oružja, a sve pod izgovorom da se meštani snabdevaju hranom. To čini i međunarodna zajednica koja je donela propise o zaštićenim zonama. To je izazvalo revolt Srba. Inspiracija da se očita lekcija neprijatelju, ako već ne možemo međunarodnoj zajednici, bila je velika i juriš prema Bihaću bio je samo normalna reakcija na muslimansku ofanzivu. Čeka se komanda, i tako prođoše mesec-dva.

Za to vreme obilazila sam borce, razgovarala, hrabrila. Svakog puta ih zatičem na istom mestu, naslonjeni na jelike bez zaklona, izmučeni su od čekanja, a i nada ih napušta. Kažu mi da više od dva meseca nisu izuli čizme, a rukujući se, izvinjavaju se što mesecima nisu prali ruke. Neki su umotani u deke, a jedan, čiji lik nikada neću zaboraviti, u ženski frotir. Mesecima se hrane suvim proizvodima jer je teško i na konjima prići ovom strmom, brdovitom kamenjaru.

Vrhovna komanda je izdala naređenje da se Bihać zauzme i da se razbije Peti muslimanski korpus. Izmučeni od čekanja, pitaju me borci: “Zašto se oteže?” Šta da odgovorim borcima na njihova pitanja? Vratim se u Banjaluku, pa posle dva dana pravo na Pale. Moraju da mi kažu šta se desilo posle izdate naredbe. Već sam navikla da dešifrujem nejasna objašnjenja. Definitivno je došlo do nekih izmena, to je moje saznanje posle razgovora sa Radovanom.

Kontraofanzivu je vodio general Milovanović, a štab mu je bio u Drvaru. Sa Pala odlazim u Drvar i posle razgovora sa Milovanovićem, koji je vrlo, vrlo dešperatan, što nije slučaj sa njim kada se nalazi pred velikim zadatkom, dolazim do zaključka da iza naredbe da se zauzme Bihać postoji još nešto “tajno oficijelno” što je meni bilo nepoznato. Takva, obrvana sumnjama da se nešto ružno, nepošteno, dešava, odlazim na položaj, među borce. Oni tu čekaju mesecima. Prate doturanje hrane, ali najviše oružja Dudakovićevom korpusu, tj. u zaštićenu zonu, i pored velike želje da se sa njima obračunaju, oni poštuju naređenje da tu ne sme da bude ikakvih borbenih dejstava.

KOMANDA - NAZAD!

PRAVILA su prekršili muslimani iz bihaćke regije, napali su iz zaštićene zone i mi imamo pravo na kontraofanzivu. I naredba Vrhovne komande je izdata, ali se ništa ne pokreće i borci tri meseca stoje pred Bihaćem, upravo stoje jer nema mogućnosti da se naprave rovovi ili bilo kakvi zakloni. Obilazim ove borce nekoliko puta, kao da su na mrtvoj straži, naslonjeni uvek na iste jelike i u istom stavu. Za tu hladnoću i vetar slabo su obučeni, pa su svi zaogrnuti ćebadima. Ispod njih su im letnje uniforme. Gledam ih kako su se zagledali u Bihać. Taj pogled je kazivao sve, i šta je bilo i šta će biti. Mislim se, kada oni jurnu, satraće sve ispred sebe. Ja sam im podgrevala nadu da će ipak oni ući u svoj grad.

I ušli su jednog dana i došli do bolnice. Tada je američki ministar odbrane rekao da je rat u Bosni završen - Srbi su ovaj rat dobili, ušli su u Bihać.

(NASTAVLjA SE)

Novinar Esad Hećimović je u svojoj knjizi "Garibi - Mudžahedini u BiH 1992 - 1999" naveo da su BiH, Hrvatska i Iran početkom rata u BiH formirali zajednički komitet čiji je zadatak bio unapređenje ekonomske i političke snage. Iran je, kako je naveo, pomagao u naoružavanju Armije RBiH, a Hrvatska je uzimala dio te pomoći. Oružje u BiH je dolazilo preko teritorije Hrvatske. Haris Silajdžić, aktuelni član Predsjedništva BiH, odbio je komentirati iransku isplatu oružja Hrvatskoj. "Ne želimo uopće komentirati takve navode", kazao je Damir Arnaut, savjetnik člana Predsjedništva BiH. Atif Dudaković, ratni komandant Petog korpusa Armije BiH, također je odbio govoriti o ovom slučaju. "To su novinarske izmišljotine", kazao je Dudaković. Trgovina oružjem i municijom bila je "redovna aktivnost" Jedinica za specijalne operacije Vlade Republike Srbije, navedeno je u specijalnom filmskom serijalu "Jedinica", koji je prije nekoliko mjeseci emitovala beogradska TV B92. U tom filmu objavljeno je da je JSO od nastanka učestvovala u povlaštenim i kriminalnim poslovima elite Slobodana Miloševića. "No nikad i nigdje nisu "tako masno zaradili" kao u operaciji "Pauk", koja nije okončana sve do sloma AP Zapadna Bosna u avgustu 1995. godine", navodi se u filmu. U filmu "Jedinica" objavljeno je da su se nekoliko godina kasnije Manojlo Milovanović, komandant Glavnog štaba Vojske RS, i Atif Dudaković, komandant Petog korpusa ARBiH, sreli u Sarajevu, te u prisustvu Alije Izetbegovića sumirali ratna iskustva iz bihaćkog regiona. "I naišao je Alija Izetbegović u pauzi između dve sednice", sjeća se Milovanović i nastavlja: "Ja mislim da se Dudaković uplašio. Bilo mu je neprijatno, pocrveneo je, a Alija prolazi pored nas i kaže: "Dobro je dok razgovaraju ratni komandanti". Dudaković valjda da bi se izvadio kaže: "Gospodine predsjedniče, objašnjavam generalu kako sam odbranio Bihać". Na to Alija u prolazu onako ni pet-ni šest reče: "Vraga bi ti odbranio Bihać da ja to nisam platio četrdeset i šest miliona maraka", zabilježeno je u filmu "Jedinica".

ja ja 5.korpus mit dem halbaffen dudlakituvic.....

schaut egal was ihr über die vrs denkt oder die damalige jna aber eins ist fakt....sie hatten alle wahre generäle an der spitze und damit mein ich nur die laufbahn bis dahin...dh sie haben die ju vojna skola genossen und sind aufgestiegen durch zeit und erfahrung schon während der yu ära net wie die meisten generäle in der armija bih die vorher grad mal kapetan druge klasse waren und dann auf einmal general ...oder bei den kroaten ein söldner wird general....ulemek war auch söldner aber er war soldat oder besser gesagt komandant der jso aber war kein general ....ich glaub ihr versteht net was ich mein oder??

ja ja 5.korpus mit dem halbaffen dudlakituvic.....

schaut egal was ihr über die vrs denkt oder die damalige jna aber eins ist fakt....sie hatten alle wahre generäle an der spitze und damit mein ich nur die laufbahn bis dahin...dh sie haben die ju vojna skola genossen und sind aufgestiegen durch zeit und erfahrung schon während der yu ära net wie die meisten generäle in der armija bih die vorher grad mal kapetan druge klasse waren und dann auf einmal general ...oder bei den kroaten ein söldner wird general....ulemek war auch söldner aber er war soldat oder besser gesagt komandant der jso aber war kein general ....ich glaub ihr versteht net was ich mein oder??

hajd allaha ti pokazi mi vase herojee smrdljivee, koji su se krili po sumama i dan danas se kriju.......gdje su ti takozvani srpski heroji....?

5 Korpus hat euch mächtig den Arsch versohlt, Bosanski Novi, Bosanski Petrovac, Sanski Most, Kljuc, in Prijedor waren sie schon dann kam aber Befehl zum stop wegen USA.

Gast829627
    Zitat Zitat von Facaaaa Beitrag anzeigen
    hajd allaha ti pokazi mi vase herojee smrdljivee, koji su se krili po sumama i dan danas se kriju.......gdje su ti takovazni srpski heroji....?

nedaj boze

Gibt mal bei Youtube Operacija Sana ein, dann könnt ihr sehen was der 5 korpus ist und wie die Serben geflohen sind als es Mann gegen Mann ging.

nedaj boze
    Bogaaaaaati

Košarac: Vreme je da se kazne zločinci!
    Šef Koordinacionog tima Vlade RS za istraživanje zločina i traženje nestalih lica Staša Košarac kaže da zločini u Trnovu svedoče o zločinačkoj nameri ratnih muslimanskih vlasti u Sarajevu da planskim uništavanjem i proterivanjem Srba stvore islamsku državu BiH.
    - Više od 80 odsto zločina nad srpskim civilima u Trnovu i okolini izvršeno je na najmonstruozniji način - noževima, maljevima, davljenjem i paljenjem. Iako su o tome sve činjenice odavno utvrđene, a počinioci poznati, nijedan od tih zločina nije procesuiran. U Ledićima gde je izvršen masakr nad srpskim civilima, federalne vlasti podigle su spomenik poginulim muslimanskim vojnicima! Tužilaštvu i Sudu BiH ističe vreme da se urazume i oslobode očiglednog uticaja bošnjačkih vlasti i međunarodnih zvaničnika. Odmah posle izbora nameravamo da preispitamo bilo kakav oblik saradnje i podrške institucija RS pravosudnim institucijama na nivou BiH - poručio je Košarac.

Vesti online / Vesti / Ex YU / Otkriven snimak zlo

Press Online :: Srbe u Trnovu klali i ubijali maljevima!!!

das ist erst der anfang...und soviel dazu wie doch die armen muslims mit steinen bewaffnet gegen die bösen panzer serben vorgingen......

ihr wollt disskutieren ...gut disskutieren wir aber bitte quellen und fakten bringen ....net nur dummes geschwätz wie die bösen serben und ihre panzer.....ich verurteile alle vebrechen und vertusch mit diesem thread net die serbischen sondern versuch einigen köpfen zu zeigen wie die armija bih damals ausgerüstet war und zu was sie fähig war......
    ein teil meiner familie kommt aus Trnovo. einige haben dort ihr leben gelassen...

Seite 6 von 9 ErsteErste ... 23456789 LetzteLetzte