BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 4 ErsteErste 1234 LetzteLetzte
Ergebnis 21 bis 30 von 39

Türkischer Außenminister:Ahmet Davutoglu

Erstellt von kewell, 28.01.2012, 10:27 Uhr · 38 Antworten · 3.687 Aufrufe

 1. #21
  Emirkan
  In vielen Gegenden Lykiens sind Eheschließungen zwischen Russen und Türken schon gang und gebe. Mein Cousin in Antalya hat mit einer wunderschönen Ukrainerin vor zwei Jahren geheiratet. Sie haben beide ein kleines Kind und leben zusammen in Antalya.


 2. #22
  Avatar von Candaroğlu

  Registriert seit
  05.01.2011
  Beiträge
  3.970
  Rus kadınları ile beraber oldum ve çok zevk aldım. Diğer erkeklere de tavsiye ederim demenin başka bir yolu.

 3. #23
  Kıvanç
  Zitat Zitat von AMASRA Beitrag anzeigen
  Rus kadınları ile beraber oldum ve çok zevk aldım. Diğer erkeklere de tavsiye ederim demenin başka bir yolu.
  Hiç yakıştıramadım Bakan'ımıza, mantığını anlayamadım, ne biçim açıklamadır bu.

 4. #24
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.300
  Zitat Zitat von kewell Beitrag anzeigen
  Es sei wichtig, dass die Anzahl der türkisch-russischen Ehen zunehme. Die türkischen Ehefrauen würden zur türkischen Familienstruktur passen. „Die russische Familienkultur und die türkische sind einander sehr ähnlich“, so die Ansicht des Außenministers. Diese Informationen, so Davutoğlu, habe er von niemand geringerem als seiner eigenen Ehefrau, die als Frauenärztin tätig ist. Viele ihrer Patientinnen seien Russinnen. Auch sie habe die Beobachtung gemacht, dass russische Ehefrauen gut zur türkischen Familienstruktur passen.

  Bei ihrem Treffen haben sich die beiden Außenminister jedoch nicht nur über binationale Ehen zwischen Partnern aus diesen beiden Ländern unterhalten, sondern auch über das Problem, das Kinder aus diesen Ehen haben, wenn die Beziehung auseinandergeht. In Russland leben um die 30.000 Türken und in der Türkei nimmt die Zahl der russischen Frauen, die türkische Männer heiraten, immer weiter zu
  Zitat Zitat von AMASRA Beitrag anzeigen
  Rus kadınları ile beraber oldum ve çok zevk aldım. Diğer erkeklere de tavsiye ederim demenin başka bir yolu.
  sen onun dediginden öyle anladin, bende simdi senin dediginden Dovutoglunun rus kadinlarla alem yaptigini, zina yaptigi söyledigini anladigini anliyorum. o kadinlarla beraber zevk, filan öyle birsey söylemediki. Davutoglu sadece istatiklerini (anket yaptigini) ve hanimininda o istatikleri dogruladigini söyledi.Birde rus calisaninin oldugunu söyledi. Kendisinin bir rusla beraber oldugunu nerden cikardin simdi anlamadim!

  Zitat Zitat von Emirkan Beitrag anzeigen
  In vielen Gegenden Lykiens sind Eheschließungen zwischen Russen und Türken schon gang und gebe. Mein Cousin in Antalya hat mit einer wunderschönen Ukrainerin vor zwei Jahren geheiratet. Sie haben beide ein kleines Kind und leben zusammen in Antalya.

  Richtig. Ehen werden mit denen schon seit jahrhunderten geschlossen bestimmt nicht seit davutoglu.

  Güncelleme: 15:28 TSİ 18 Ağustos 2006 Cuma
  MARMARİS - Türk turizminde önemli bir yere sahip olan Rusların, Türklerle evliliklerinde hızlı bir artış yaşanıyor. İstatistiklere göre, son 10 yıl içinde Türklerle Ruslar arasında 200 bin evlilik oldu. Ancak ilginç olan ise bu evliliklerin tamamında erkek tarafı Türk.10 ylda 200 bin Rus gelin

 5. #25
  Avatar von Almila

  Registriert seit
  03.12.2011
  Beiträge
  6.746
  ben böyle sacmalik duymadim.

  ayrica türk erkeklerin rus kadin merakinida anlamis degilim

 6. #26
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.300
  Zitat Zitat von Almila Beitrag anzeigen
  ben böyle sacmalik duymadim.

  ayrica türk erkeklerin rus kadin merakinida anlamis degilim
  antalyada,izmirde rus kizlari dolu ordada yasayan milyonlarca erkek var, sonunda biri erkek, biri kiz konusunca sohbet edince birbilerini asik olmalarinin neresi garip( bazi erkekler asik, bazilarida hem ciddi evlilik hemde vize almak icin evleniyorlar ve az kismida sadece vize icin yabanci kadinlarin pesine düsüyorlar).
  Bana kalirsa rus kizlari, türk kizlarinin eline su dökemez...
  ama türkiyedeki 30 milyon erkek benim gibi düsünmüyor oda normal herkesin kendi düsüncesine var ve o düsüncelere saygi durmak gerekir zorla güzellik olmaz. Davutoglu sadece kulturlerimizin yakin oldugunu söyledi.. dedigi gibi istatistikler ve bizlerde az cok medyadan takip ediyoruz rus kizlarida türkiyenin bir gercegi..

 7. #27
  Can

  Registriert seit
  15.12.2011
  Beiträge
  461
  ONLAR ARTIK BİZDEN BİRİ ... sie sind jetzt ein teil von uns ...

  Türkiye’de Rusların en gözde kenti Antalya’da, 12 bini Türk vatandaşlığına geçen, 6 bini de 5 yıllık süreyi doldurmayı bekleyen 18 bin Rus gelin bulunuyor.


  2012-01-31
  HABER ANTALYA
  Türkiye'de Rusların en gözde kenti Antalya'da, 12 bini Türk vatandaşlığına geçen, 6 bini de 5 yıllık süreyi doldurmayı bekleyen 18 bin Rus gelin bulunuyor.

  Geçen yıl 2 milyon 715 bin Rus turistin ziyaret ettiği kentte, büyükşehir ve diğer ilçelerde oturan Rusların sayısı 30 bini buluyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da Türk aile yapısına çok uygun olduklarını açıkladığı Rus gelinler, Antalya'yı çok sevdiklerini, ancak Türk erkeklerle evliliklerde eğitim düzeylerine dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

  Antalya'da yaşayan Rus asıllı vatandaşlara yönelik hizmet veren Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, kendisinin de 17 yıldır bir Türk ile evli olduğunu belirtti. İhracatçı olan Türk eşi ile Rusya'da tanıştıklarını ve 10 yıl orada yaşadıktan sonra Antalya'ya yerleştiklerini anlatan Sorokina, Türkler ile Ruslar arasında kültürel açıdan benzerlikler olsa da din, kültür ve eğitim açısından ciddi farklılıklar olduğunu söyledi. Türk erkeklerinin kadının çalışmasını istememesi gibi sorunlar yaşayan çiftlerin olduğunu da belirten Sorokina, sadece aşkın yetmediğini ve bir süre sonra eğitim, kültürel ve dini açıdan yaşanan problemlerin boşanmalara yol açtığını, bu tür sorun yaşayan çok sayıda çift olduğunu dile getirdi.

  Sorokina, dernek olarak hem Türk- Rus evliliklerinden doğan çocukların dil eğitimleri hem de ortaya çıkan sorunlara ilişkin çocuklar ve yetişkinlere yönelik psikolojik destek yönünde çalışmaları olduğunu kaydetti. Sorokina, "Tabii ki biz de ayrılıkların yaşanmasını istemiyoruz. Bu tür sorunların büyüyüp boşanmalara yol açmaması için de destek vermeye yönelik çalışmalar düzenliyoruz" dedi. Sorokina, hem Türk erkekler hem de Rus kızlar için aşık olup kısa sürede evlenmenin çok zor olmadığını, asıl önemli olanın evliliği sürdürebilmek olduğu uyarısında bulundu.

  Antalya'DA 18 BİN RUS GELİN YAŞIYOR

  Türk eşi Mehmet Ali Demirtaş ile Rusya'da aynı üniversitede okuduklarını belirten 28 yaşındaki Svetlana Demirtaş, 7.5 yıl önce evlendiklerini, Dilara ve Asya adlı iki kız çocukları olduğunu kaydetti. Rus Dili ve Edebiyatı mezunu olarak Ankara Üniversitesi'ne bağlı TÖMER'de öğretmenlik yaptığını anlatan Svetlana Demirtaş, dernek olarak yaptıkları araştırmaya göre Antalya'da yaşayan Rus gelin sayısının 18 bin olduğunu, bunların 12 bininin 5 yılını doldurduğu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiğini, 6 bininin ise 5 yılı doldurmayı beklediğini açıkladı.

  "Artık evim, eşim, çocuklarım herşeyim burada. Antalya her şeyim oldu" diyen Svetlana Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın gurur verici olduğunu da söyledi. Demirtaş, Rus kadınlarının çok fedakar, dayanıklı, anlayışlı ve sabırlı olduklarını da söyledi.

  'SONUÇTA HEPİMİZ İNSANIZ'

  İstanbul'da 7 yıl önce tanıştığı Türk eşiyle 4 yıl önce evlenen ve Antalya'ya yerleşen 28 yaşındaki Viyoletta Erdiş, Melike ve Yasemin adlı iki çocukları olduğunu söyledi. Sirk gösterilerinde rol aldığını ve Antalya'da da otellerde bu tür gösterilere devam ettiğini anlatan Viyoletta Erdiş, eşinin modern bir Türk olduğunu ve kararları birlikte aldıklarını kaydetti. Çocuklarının Türk kreşine gittiğini belirten Erdiş, iki ülke kültürünün benzer yanları olmasına karşın farklılıkların da olduğunu söyledi. Erdiş, "Ben herhangi bir ayrım yapmıyorum aslında, sonuçta hepimiz insanız" diye konuştu.


  alleine in Antalya leben über 30.000 Russen ... knapp 20.000 sind mit Türken verheiratet .
  In Alanya sind es mindestens genauso viele und in der Türkei wird die zahl der hier dauerhaft leben weit über 100.000 geschätzt ...

  Russen & Türken funktioniert viel besser als man denkt !


  ONLAR ARTIK B?ZDEN B?R? ...

 8. #28
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.300
  Fünf Millionen russische Urlauber in der Türkei

  Russland läuft Deutschland den Rang ab

  An den türkischen Sonnenstränden wird es nach Einschätzung des Türkei-Forschers Faruk Sen in diesem Jahr erstmals mehr russische als deutsche Urlauber geben. Auf der Basis einer Befragung von mehr als 200 Reisebüros und Reiseanbietern erwarte er für 2012 insgesamt 5,1 Millionen deutsche Urlauber, aber 5,3 Millionen Russen, erklärte Sen am Montag in Istanbul. Im vergangenen Jahr hatten die Deutschen mit 4,8 Millionen Türkei-Urlaubern ihren Platz als stärkste Besuchergruppe im Land verteidigt.

  Die Zahl der russischen Besucher in der Türkei wächst seit Jahren stark an; im vergangenen Jahr verbrachten rund 3,5 Millionen Russen ihre Ferien in der Türkei. Der Wegfall der Visumspflicht für russische Besucher Mitte vergangenen Jahres hat den Aufwärtstrend noch einmal verstärkt.
  Fünf Millionen russische Urlauber in der Türkei: Russland läuft Deutschland den Rang ab - Reise-News - FOCUS Online - Nachrichten

 9. #29
  Sonny Black
  einmal geht

 10. #30

  Registriert seit
  14.08.2011
  Beiträge
  1.749
  Türke und Russin


Seite 3 von 4 ErsteErste 1234 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Ahmet Kaya
  Von Carlito im Forum Musik
  Antworten: 43
  Letzter Beitrag: 11.11.2014, 16:07
 2. Antworten: 85
  Letzter Beitrag: 23.03.2012, 01:29
 3. Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 11.05.2010, 22:33
 4. Türkischer Außenminister fordert mehr Schutz für Muslime in
  Von Rehana im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 16.03.2006, 12:06