BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 25

Ubio se zbog priznanja Kosova

Erstellt von Dinarski-Vuk, 21.02.2008, 22:10 Uhr · 24 Antworten · 1.174 Aufrufe

Autor: I. I. | 21.02.2008 - 06:20

JAGODINA - Dragan A. (50) iz Jagodine juče je izvršio samoubistvo, a u oproštajnom pismu je poručio da je to učinio jer nije mogao da podnese proglašenje nezavisnosti Kosova.

U oproštajnom pismu Dragan je zamolio porodicu da ga ne krivi i naveo da ga boli i to što mu je imovina ostala u južnoj srpskoj pokrajini. Nesrećni čovek je roditeljima rekao da ide u šetnju, a zatim je u obližnjoj njivi pucao sebi u glavu.
    - Svi smo bili u kući. Njegova supruga, majka i otac, dva sina... Rekao je da ide u šetnju, a onda smo čuli pucanj. Nije želeo da se ubije u kući. Pobegli smo sa Kosova 2000. godine, sve je on ostavio tamo. Nije mogao da proda ništa, Albanci žive u njegovoj kući. Evo već osam godina sanjamo o tome da se jednog dana vratimo, a kad smo čuli za nezavisnost i tada je umrla i poslednja nada. Sada je umro i on - zapomaže tašta nesrećnog čoveka.
    Komšije kažu da se Dragan nije čudno ponašao u poslednje vreme. Juče ujutru je dovezao pesak kako bi započeo radove na malterisanju kuće u kojoj su živeli, a koju je gradio od kako su prebegli u Srbiju.
    - Sinoć je sa ženom bio kod mene. Bio je divan čovek, skroman. Očigledno je u sebi nosio veliki bol zbog svega što se dogodilo sa Kosovom. Imovina mu je ostala tamo, nadali su se da će se jednog dana vratiti - kaže prvi komšija.
    Dragan je u opraštajnom pismu, koje je pronađeno u njegovom džepu, izneo detalje svoje odluke, a koji su vezani za sudbinu raseljenih sa Kosova, među kojima je i sa on bio.

Blic Online | Hronika | Ubio se zbog priznanja Kosova

Dragan A. aus Jagodina beging gestern Selbstmord, weil er es nicht ertragen konnte, das sein geliebtes Kosovo die Unabhängigkeit ausgerufen hat, traurig und nochmals traurig .... schrecklich .......

neka mu je vjecna slava ....

Ja ich bin jetzt auch dafür, dass dieses Einzelschicksal für die Annullierung der Unabhängigkeit sorgt.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Autor: I. I. | 21.02.2008 - 06:20

JAGODINA - Dragan A. (50) iz Jagodine juče je izvršio samoubistvo, a u oproštajnom pismu je poručio da je to učinio jer nije mogao da podnese proglašenje nezavisnosti Kosova.

U oproštajnom pismu Dragan je zamolio porodicu da ga ne krivi i naveo da ga boli i to što mu je imovina ostala u južnoj srpskoj pokrajini. Nesrećni čovek je roditeljima rekao da ide u šetnju, a zatim je u obližnjoj njivi pucao sebi u glavu.
    - Svi smo bili u kući. Njegova supruga, majka i otac, dva sina... Rekao je da ide u šetnju, a onda smo čuli pucanj. Nije želeo da se ubije u kući. Pobegli smo sa Kosova 2000. godine, sve je on ostavio tamo. Nije mogao da proda ništa, Albanci žive u njegovoj kući.Evo već osam godina sanjamo o tome da se jednog dana vratimo, a kad smo čuli za nezavisnost i tada je umrla i poslednja nada. Sada je umro i on - zapomaže tašta nesrećnog čoveka.
    Komšije kažu da se Dragan nije čudno ponašao u poslednje vreme. Juče ujutru je dovezao pesak kako bi započeo radove na malterisanju kuće u kojoj su živeli, a koju je gradio od kako su prebegli u Srbiju.
    - Sinoć je sa ženom bio kod mene. Bio je divan čovek, skroman. Očigledno je u sebi nosio veliki bol zbog svega što se dogodilo sa Kosovom. Imovina mu je ostala tamo, nadali su se da će se jednog dana vratiti - kaže prvi komšija.
    Dragan je u opraštajnom pismu, koje je pronađeno u njegovom džepu, izneo detalje svoje odluke, a koji su vezani za sudbinu raseljenih sa Kosova, među kojima je i sa on bio.

Blic Online | Hronika | Ubio se zbog priznanja Kosova

Dragan A. aus Jagodina beging gestern Selbstmord, weil er es nicht ertragen konnte, das sein geliebtes Kosovo die Unabhängigkeit ausgerufen hat, traurig und nochmals traurig .... schrecklich .......

neka mu je vjecna slava ....
    das ist auch meiner tante passiert. traurig, aber wahr .

Zitat Zitat von leptirica Beitrag anzeigen
    das ist auch meiner tante passiert. traurig, aber wahr .
    Moje saucesce, to je zaista nesto vece od "tebe", kad nevidis nikuda izlaz i kad vidis svu nepravdu oko tebe, znam takvih slucajeva, stvarno najezis se kad cujes opet ovake tuzne stvari ...

Ich würde sagen folgt deren Beispiel

Zitat Zitat von Adriatic Beitrag anzeigen
    Moze li neko od moderatora, ukloniti ovo smece !

Moje saucesce, to je zaista nesto vece od "tebe", kad nevidis nikuda izlaz i kad vidis svu nepravdu oko tebe, znam takvih slucajeva, stvarno najezis se kad cujes opet ovake tuzne stvari ...
    neiiin. ich meinte nur das fett gedruckte. ich dachte du merkst es. nja, sie is auch 1999 aus dem kosovo geflüchtet nachdem mein onkel ermordet wurde, und in ihrem haus wohnen jetzt albaner die nicht rausgehen.

wies mal angerufen hat, hat sich der typ noch gemeldet und voll dreist gemeint sie wäre ne schlampe etc. unfassbar.

Zitat Zitat von leptirica Beitrag anzeigen
    neiiin. ich meinte nur das fett gedruckte. ich dachte du merkst es. nja, sie is auch 1999 aus dem kosovo geflüchtet nachdem mein onkel ermordet wurde, und in ihrem haus wohnen jetzt albaner die nicht rausgehen.

wies mal angerufen hat, hat sich der typ noch gemeldet und voll dreist gemeint sie wäre ne schlampe etc. unfassbar.
    Tek sam sada vidjeo, sad mi je jasno, izvini.

Tek sam sada vidjeo, sad mi je jasno, izvini.
    kein problem.

Zitat Zitat von Adriatic Beitrag anzeigen
    naja das find ich jetzt gar nicht lustig:

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte