BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Umfrageergebnis anzeigen: Soll die RS abgeschafft werden

Teilnehmer
288. Du darfst bei dieser Umfrage nicht abstimmen
  • JA

188 65,28%
  • NEIN

100 34,72%
Seite 57 von 210 ErsteErste ... 74753545556575859606167107157 ... LetzteLetzte
Ergebnis 561 bis 570 von 2094

Umfrage: Soll die RS abgeschaft werden? Dodik ein Nationalist?

Erstellt von Emir, 02.06.2009, 03:40 Uhr · 2.093 Antworten · 73.488 Aufrufe

Emir
    Zitat Zitat von SRBiH Beitrag anzeigen
    Dino soll mal gesagt haben: "Srbi su danas jedan bolestan i dezorijentisan narod"

Pa ovake pjesma da pjeva?

ich weis, das du net dumm bist und gerade auf so leute wie dich hoffe ich, das du zur vernunft kommst ....

Wo hat er es den mal gesagt? Glaubst du nicht, das würde in die Medien kommen? Du musst aufpassen, ich hab oft mir sachen anhören müssen "Serben sind schlimm, die sind schlimmer wie Tiere ..." und wer sagt mir dass das wahr ist?

überzeug dich einmal selbst und hör net immer auf andere Leute... gerne lasse ich mich von dir belehren ... ich glaube aber nicht, das er jemals sowas gesagt hat .. er ist eher für frieden und zusammenleben ohne vorurteile und hass aber das soll jeder für sich entscheiden ..

B2T bitte

Zitat Zitat von Emir88 Beitrag anzeigen
    Pa ovake pjesma da pjeva?

ich weis, das du net dumm bist und gerade auf so leute wie dich hoffe ich, das du zur vernunft kommst ....

Wo hat er es den mal gesagt? Glaubst du nicht, das würde in die Medien kommen? Du musst aufpassen, ich hab oft mir sachen anhören müssen "Serben sind schlimm, die sind schlimmer wie Tiere ..." und wer sagt mir dass das wahr ist?

überzeug dich einmal selbst und hör net immer auf andere Leute... gerne lasse ich mich von dir belehren ... ich glaube aber nicht, das er jemals sowas gesagt hat .. er ist eher für frieden und zusammenleben ohne vorurteile und hass aber das soll jeder für sich entscheiden ..

B2T bitte
    Das habe ich von niemandem bisher gehört, sondern irgendwo mal selber gelesen.

Nach einer google Recherche muss ich sagen, dass ich nicht mehr viel gefunden habe, aber auf seiner Homepage wird darüber diskutiert im Gästebuch und ein altes Zitat aus dem Balkanforum habe ich auch noch entdeckt:

DANI: A da li biste, i pod kakvim uvjetima, otišli u Beograd? Ko zna koliko bi se desetina tisuća ljudi tamo skupilo na Merlinovom koncertu?

MERLIN: Moram biti iskren i reći da to nije tako jednostavno pitanje. Dopalo se nekom ili ne, postoje razlozi zbog kojih bih ja možda trebao otići u Beograd, jer ja nisam od onih koji sve stavljaju u isti tor. Ja pišem pjesme, i postoje uvjeti pod kojima bih otišao u Beograd. Srbi bi brzim koracima trebali početi postajati Nijemci: trebao bi se pojaviti srpski Willy Brandt, trebali bi uzeti lijekove za svoje bolesti, jer evidentno su bolesni. Većina je bolesna i to je jedan od razloga zbog kojih bih trebao u Beograd. Jer, bolesnici se obilaze. Drugi razlog je da kao žrtva imam pravo na prvi korak. Kad su počela granatiranja Sarajeva i kad me je Nele Karajlić zvao na veliki miting mira u Beogradu, ja sam rekao da ću doći tamo kad budu padale granate.
    Soll ein Interview gewesen sein mit der bh. Zeitung "Dani".
    Kp. wie weit man dem glauben mag, verwirrt waren sie irgendwie alle durch den Krieg, Tatsache bleibt, dass Merlin sehr viele sehr gute Lieder hat und ich sie gerne höre. War auch schonmal auf nem Konzert in der Schweiz von ihm

P.S.: Was soll hier heißen, du hoffst, dass ich zur "Vernunft" komme?

Zitat Zitat von Ludjak Beitrag anzeigen
    u tome i jeste problem - inat !
    ali dok god postoji mogucnosti klasificiranje naroda na vjere biti ce inata !
    zato: 3 vjere - 1 nacija !
    nista bosanski srbi, bosanski hrvati, bosnjaci . . . kurci palci !
    Bosanci i Hercegovci i tapija !
    Ti bi da izbrises etnie... Ti bi da izbrises naziv naroda... Ja sprski pravoslavac, onaj drugi je hrvatski-rimokatholik, ovi treci sunitski- muslimani (bosnjaci).
    Sta sad ja trebam da kazem da sam pripadnik bosanske pravoslavne crkve? To jarane ne postoji... Kao sto i nema crnogorske pravoslavne crkve... sve je to srpsko pravoslavno. To sto su nas turci podijelili to me ne zanima, ja radi toga ne zelim da krstim moju crkvu u neko drugo ime.

Ti mozes da izbrises entitete, ti mozes da zabranis sve srpske, hrvatske nazive, mozes da zabranis sve crveno/plavo/bijelo i sve sahovnice, zabranis cirilicu... i mnogo toga jos...
    Ali nikad neces moci da izbrises etnie.
    Turci to nisu uspijeli za 500 godina, tito to isto nije uspio i niko to i nikad nece moci... Samo bi dovelo kad tad opet do nekog sukoba.

Sad mozes reci ko vam brani to ili to... E pa ja ti opet ponavljam... Ja ne zelim da budem tolersian ili da mi neki muslimani dozvoljavaju ovo ili ono. Mene ne zanima sta se onom muslimanu u sarajevu svidja ili ne. Ja zelim sam da upravljam sa svojim srestvima. A zajedno mozemo da representujemo drzavu. Ako se prihvati npr. RS kao sastavni dio BiH a ne kao trn u oku.

ti si dio te drzave isto kao sto sam i ja ali se ja identifikujem sa njom !
    ne sa federacijom ili bilokakvim kantonom vec sa drzavom BiH !
    haj da upitamo ovdje Usere iz RS da li se i oni identificiraju sa BiH ?

Pozz
    Ne ne jarane ja se identifikujem sa drzavom BiH!
    Samo se ne identifikujem sa muslimanima u toj drzavi. I nikad ni necu. Sarajevo u kojem zive 95% muslimani to jeste bosnjaka, nikad se nemogu identifikovat. Kao sto vidis imam zastavu Bosne i hercegovine a ne ljiljane kao mnogi drugi ovde.

A sto se tice naroda... Po tvojoj logici bi trebalo stanovnistvo iz federacije sebe da naziva bosancima. Niko od njih nebi trebo da nosi ljiljane ili sahovnicu, niko od njih nebi trebo da navia za hrvtsku ili za tursku. Posto tamo nema entitetske podijele... Ali kako vidimo cinjenica je druga, totalno druga...!

Jarane narod...
    Narod zeli svoj identitet, a taj identitet se orientise po vijeri i historiji. Nemozes ti to da ukines nikakvim zakonom.
    I takodje narod zeli taj svoj identitet da utemelji da i za 100 godina niko nemoze da ukine, da zabrani ili da "odobri"
    Zato ja ne zelim ukidanje RS naprotiv zelim da se utemelji. Da nebi moro bit tolerisan...

Zitat Zitat von pravoslavac-sa-balkana Beitrag anzeigen
    Ti bi da izbrises etnie... Ti bi da izbrises naziv naroda... Ja sprski pravoslavac, onaj drugi je hrvatski-rimokatholik, ovi treci sunitski- muslimani (bosnjaci).
    Sta sad ja trebam da kazem da sam pripadnik bosanske pravoslavne crkve? To jarane ne postoji... Kao sto i nema crnogorske pravoslavne crkve... sve je to srpsko pravoslavno. To sto su nas turci podijelili to me ne zanima, ja radi toga ne zelim da krstim moju crkvu u neko drugo ime.

Ti mozes da izbrises entitete, ti mozes da zabranis sve srpske, hrvatske nazive, mozes da zabranis sve crveno/plavo/bijelo i sve sahovnice, zabranis cirilicu... i mnogo toga jos...
    Ali nikad neces moci da izbrises etnie.
    Turci to nisu uspijeli za 500 godina, tito to isto nije uspio i niko to i nikad nece moci... Samo bi dovelo kad tad opet do nekog sukoba.

Sad mozes reci ko vam brani to ili to... E pa ja ti opet ponavljam... Ja ne zelim da budem tolersian ili da mi neki muslimani dozvoljavaju ovo ili ono. Mene ne zanima sta se onom muslimanu u sarajevu svidja ili ne. Ja zelim sam da upravljam sa svojim srestvima. A zajedno mozemo da representujemo drzavu. Ako se prihvati npr. RS kao sastavni dio BiH a ne kao trn u oku.

Ne ne jarane ja se identifikujem sa drzavom BiH!
    Samo se ne identifikujem sa muslimanima u toj drzavi. I nikad ni necu. Sarajevo u kojem zive 95% muslimani to jeste bosnjaka, nikad se nemogu identifikovat. Kao sto vidis imam zastavu Bosne i hercegovine a ne ljiljane kao mnogi drugi ovde.

A sto se tice naroda... Po tvojoj logici bi trebalo stanovnistvo iz federacije sebe da naziva bosancima. Niko od njih nebi trebo da nosi ljiljane ili sahovnicu, niko od njih nebi trebo da navia za hrvtsku ili za tursku. Posto tamo nema entitetske podijele... Ali kako vidimo cinjenica je druga, totalno druga...!

Jarane narod...
    Narod zeli svoj identitet, a taj identitet se orientise po vijeri i historiji. Nemozes ti to da ukines nikakvim zakonom.
    I takodje narod zeli taj svoj identitet da utemelji da i za 100 godina niko nemoze da ukine, da zabrani ili da "odobri"
    Zato ja ne zelim ukidanje RS naprotiv zelim da se utemelji. Da nebi moro bit tolerisan...
    Vidim ja da nas dvojca nikako da se razumimo !
    Neces da se identifikujes sa muslimanima ? Pa i nemoras, ko te tjera na to ?
    Smeta ti sto u Sarajevo je vecina stanovnistva muslimana ?
    Pa sta ces sad - da ih izbrises da ti nesmetaju ?

Daj nebudi smijesan, Sarajevo je vazda bio glavni grad BiH i ostat ce !

Identitet se orijentise po vjeri ? Daj molim te to mozda neka izmisljota sa balkana ! Nigdje veze !!!!

Opet ti meni napominjes navijace i utakmicu BiH-TR ?
    Pa za koga to boga ti navijaju navijaci iz RS kad igra BiH ???
    Ako smatras plakate sa nazivom "Noz Zica Srebrenica" navijajem onda ti svaka cast !

Mozda me nisi shvatio kako treba ili sta hocu da ti kazem, ja nemam nista protiv tzv Srba iz Bosne ili bilo kakve nacije, vjere ili entiteta kako god naziv im dajes ali mislim da nikada nece doci do mira dok je BiH podjelena na takve stvari !

Mene savrseno ne zanima da lije predsjednik musliman, katolik ili pravoslavac - da li je vecina stanovtistva jednog grada muslimanska, katolicka ili pravoslavna itd itd itd ali mi zanima i smeta mi ako jedna Republika u jednoj suverenoj drzavi trazi svoju himnu, svoju repku ili svoju vojsku !
    Nigdje na svijetu to nema pa nece ni kod nas biti !

pozz

jetzt ist der Inzko da, werd ma ja sehn was dann noch vom Domus Dodik übrig bleibt...endlich ein Politiker mit Tatendrang...
    Rs wird sicherlich nicht abgeschafft, eine gewisse Autonomie wird bestimmt erhalten bleiben, aber alle anderen Institutionen werden vereint...
    Abspaltung kann man knicken, das wäre sonst 95 passiert, frag mich aber warum das damals nicht passiert ist...wahrscheinlich hat sich jemand dagegen gewehrt..jaja

ein bosnischer Jude sollte Präsident von BIH werden, dann würde alles besser laufen...

Vidim ja da nas dvojca nikako da se razumimo !
    Neces da se identifikujes sa muslimanima ? Pa i nemoras, ko te tjera na to ?
    Smeta ti sto u Sarajevo je vecina stanovnistva muslimana ?
    Pa sta ces sad - da ih izbrises da ti nesmetaju ?

Daj nebudi smijesan, Sarajevo je vazda bio glavni grad BiH i ostat ce !

Identitet se orijentise po vjeri ? Daj molim te to mozda neka izmisljota sa balkana ! Nigdje veze !!!!

Opet ti meni napominjes navijace i utakmicu BiH-TR ?
    Pa za koga to boga ti navijaju navijaci iz RS kad igra BiH ???
    Ako smatras plakate sa nazivom "Noz Zica Srebrenica" navijajem onda ti svaka cast !

Mozda me nisi shvatio kako treba ili sta hocu da ti kazem, ja nemam nista protiv tzv Srba iz Bosne ili bilo kakve nacije, vjere ili entiteta kako god naziv im dajes ali mislim da nikada nece doci do mira dok je BiH podjelena na takve stvari !

Mene savrseno ne zanima da lije predsjednik musliman, katolik ili pravoslavac - da li je vecina stanovtistva jednog grada muslimanska, katolicka ili pravoslavna itd itd itd ali mi zanima i smeta mi ako jedna Republika u jednoj suverenoj drzavi trazi svoju himnu, svoju repku ili svoju vojsku !
    Nigdje na svijetu to nema pa nece ni kod nas biti !

pozz
    Ja avion ti kamion... Izgleda da ne pricamo isti jezik.

Pa po cemu se identitet definise ako ne preko vijere i historije?

Bosna je vec podijeljna, jeli ti to ne vidis ili neces da vidis? Katolici (hrvati), muslimani (bosnjaci), i srpski-pravoslavci (srbi) nece da zive zajedno. Nego zele da zive jedno pored drugog. Kao sto je i sad cinjenica...

I ne nisu sigurno entiteti krivi. Da jesu onda bi morala bit druga slika u federaciji.

I niko ne trazi svoju vojsku, himnu ili republiku. Daj pusti me vise silajdzicevi parola.

Ma moze da bude sarajevo glavni grad, to jeste neka ostane, sto se tice mene moze da bude i mudaca glavni grad boli me k... Glavni grad je grad u kojoj se skuplja drzavna skupstina, znaci administrativni centar drzave. I ne mnogo vise od toga. Barem sam protiv da bude vise od toga...

Ne ocekuj od mene dacu ja ikada se identifikovat sa bilo kojim muslimanskim gradom. Ili sacuvaj boze da zivim u takvom gradu.

I meni ne smetaju bosnjaci, nedaj boze da mi smetaju. Nego ne zelim da mi oni govore sta smijem ili ne i da mi oni kao daju odobrenje za existenciju, kao da me oni tolerisu ko cigana, u mojoj drzavi.... To ne zelim...!
    Meni je samo bitno da taj glavni grad se ne mijesa u nasu (regionalnu) politiku.
    Ili drugim rijecima regionalno regulisano treba bude Policija, skola, saobracaj, regionalni porez, civilno pravo (poso, stanovanje, itd), itd. u tim pitanjima ne bi trebo da ima glavni grad pravo da se mijesa.
    Granica, Vojska, vanjska politika, itd to su za mene drzavne stvari.

Etnicke regije? Zato sto naord i sad vec zivi podijeljeno, jer da zeli zajedno onda bi slika bila durgacija, barem u federaciji.

Zato federativna bosna, etnicke regije, jedna nacija. Pa neka bude ko god hoce predsednik. Sto se tice mene mozda bude onda i arap iz afganistana predsednik.

Jarane, gdje su hrvati u bosnjaci podjeleni osim u mostaru?? ja prolazim redovno kroz srednju bosnu i vidim drugu sliku. Ti valjda nisi nikad bio ili proso...ili recimo sjeverna bosna oko tuzle ili brckog, ljudi zive mirno pokraj drugoga.
    Ako necete da zivite s Bosnjacima i hrvatima u jednoj drzavi sto ste pristali na Dayton 95te, zato sto ste gubili na svim frontima, i sada kukate na ocijepljene...nema smisla...prihvatite jednom realnost. Mi mozemo samo skupa...

Ja avion ti kamion... Izgleda da ne pricamo isti jezik.

Pa po cemu se identitet definise ako ne preko vijere i historije?

Bosna je vec podijeljna, jeli ti to ne vidis ili neces da vidis? Katolici (hrvati), muslimani (bosnjaci), i srpski-pravoslavci (srbi) nece da zive zajedno. Nego zele da zive jedno pored drugog. Kao sto je i sad cinjenica...

I ne nisu sigurno entiteti krivi. Da jesu onda bi morala bit druga slika u federaciji.

I niko ne trazi svoju vojsku, himnu ili republiku. Daj pusti me vise silajdzicevi parola.

Ma moze da bude sarajevo glavni grad, to jeste neka ostane, sto se tice mene moze da bude i mudaca glavni grad boli me k... Glavni grad je grad u kojoj se skuplja drzavna skupstina, znaci administrativni centar drzave. I ne mnogo vise od toga. Barem sam protiv da bude vise od toga...

Ne ocekuj od mene dacu ja ikada se identifikovat sa bilo kojim muslimanskim gradom. Ili sacuvaj boze da zivim u takvom gradu.

I meni ne smetaju bosnjaci, nedaj boze da mi smetaju. Nego ne zelim da mi oni govore sta smijem ili ne i da mi oni kao daju odobrenje za existenciju, kao da me oni tolerisu ko cigana, u mojoj drzavi.... To ne zelim...!
    Meni je samo bitno da taj glavni grad se ne mijesa u nasu (regionalnu) politiku.
    Ili drugim rijecima regionalno regulisano treba bude Policija, skola, saobracaj, regionalni porez, civilno pravo (poso, stanovanje, itd), itd. u tim pitanjima ne bi trebo da ima glavni grad pravo da se mijesa.
    Granica, Vojska, vanjska politika, itd to su za mene drzavne stvari.

Etnicke regije? Zato sto naord i sad vec zivi podijeljeno, jer da zeli zajedno onda bi slika bila durgacija, barem u federaciji.

Zato federativna bosna, etnicke regije, jedna nacija. Pa neka bude ko god hoce predsednik. Sto se tice mene mozda bude onda i arap iz afganistana predsednik.

Zitat Zitat von Krajisnikdojaja Beitrag anzeigen
    Jarane, gdje su hrvati u bosnjaci podjeleni osim u mostaru?? ja prolazim redovno kroz srednju bosnu i vidim drugu sliku. Ti valjda nisi nikad bio ili proso...ili recimo sjeverna bosna oko tuzle ili brckog, ljudi zive mirno pokraj drugoga.
    Ako necete da zivite s Bosnjacima i hrvatima u jednoj drzavi sto ste pristali na Dayton 95te, zato sto ste gubili na svim frontima, i sada kukate na ocijepljene...nema smisla...prihvatite jednom realnost. Mi mozemo samo skupa...
    Ko bolan prica o ocijepljenju? Ja sigurno ne.... Ja pricam o federativnoj bosni, sa tri etnickim regionima, i eventualno sa dva distrikta (brcko i sarajevo). Dje vidis ti ti da ja trazim ocijepljenje?

Ja nikad necu da zivim u jednoj drzavi u kojoj sam tolerisan. Nego da zivim u svojoj drzavi u kojoj mi niko nemoze da namece njegove ljiljane i njegove zakone.
    E i tu isto nema ocijepljenja...

Prema tome ne stvaraj histeriu kao vas silajdzic.

PS: Sto se tice tvog putovanja kroz centralnu bosnu. Interesanto je da sve ove katolicke prijatelje sto imam iz bosne svi do jednog sebe nazivaju hrvatem, prestavlja se kao hrvat, navija za hrvatsku, i ako ih upitas za bosnu, onda kazu... Jebiga nas su muslimani otijerali ostala su pusta sela. Znaci nema da zive jednog pored drugog. Cinjenica da su ta hrvatska sela ostala prazna i sad muslimani cuvaju ovce tamo. (kao sto mi skoro jedan rece)
    U sarajevu gadjate katolicke crkve kamenjima, zabranjujete deda-mraza za bozic. Napr.
    Nije samo mostar nego i centralna bosna...

Ihr solltet das ganze nicht herunterspielen. Den ob jemand das jetzt wahrhaben will oder nicht, bosnien ist im grunde genommen schon geteilt. Was fehlt ist es auf papier zu bringen, das entlich ruhe herrscht. Und das land entlich vorwärtskommen kann.

Ko bolan prica o ocijepljenju? Ja sigurno ne.... Ja pricam o federativnoj bosni, sa tri etnickim regionima, i eventualno sa dva distrikta (brcko i sarajevo). Dje vidis ti ti da ja trazim ocijepljenje?

Ja nikad necu da zivim u jednoj drzavi u kojoj sam tolerisan. Nego da zivim u svojoj drzavi u kojoj mi niko nemoze da namece njegove ljiljane i njegove zakone.
    E i tu isto nema ocijepljenja...

Prema tome ne stvaraj histeriu kao vas silajdzic.

PS: Sto se tice tvog putovanja kroz centralnu bosnu. Interesanto je da sve ove katolicke prijatelje sto imam iz bosne svi do jednog sebe nazivaju hrvatem, prestavlja se kao hrvat, navija za hrvatsku, i ako ih upitas za bosnu, onda kazu... Jebiga nas su muslimani otijerali ostala su pusta sela. Znaci nema da zive jednog pored drugog. Cinjenica da su ta hrvatska sela ostala prazna i sad muslimani cuvaju ovce tamo. (kao sto mi skoro jedan rece)
    U sarajevu gadjate katolicke crkve kamenjima, zabranjujete deda-mraza za bozic. Napr.
    Nije samo mostar nego i centralna bosna...

Ihr solltet das ganze nicht herunterspielen. Den ob jemand das jetzt wahrhaben will oder nicht, bosnien ist im grunde genommen schon geteilt. Was fehlt ist es auf papier zu bringen, das entlich ruhe herrscht. Und das land entlich vorwärtskommen kann.

ja razumjem tebe, sta hoces da kazes, i sve je to u redu i logicno mislenje ali opet se nesmije zaboraviti da je rs nastala zlocinom, da bi se RS stvorila 1992 demokratskim putem onda nebi bilo nikakvih problema, ali istina je da su ljudi ubijeni potjerani silovani zbog toga da se taj dijo BIH zove danas rs.
    Ima bosnjaka ili hrvata gdje zive u rs i orbnuto isto. Npr. Srbi u Drvaru ili Bosanskom Petrovacu, Sanskom Mostu a sta sa njima? ko njih jebe?? ja sam porijetklom is Kotor Varosa koje pripada rs, ima dosta Bosnjaka i cak Hrvata sto su se vratili, sta mislim sta bi bilo da se ukine rs, bilo bi jos vise povratnika, i to vama smeta jer toga se bojite...
    I ja mislim da bi ukinlo te usrane entitete lakse bi se disalo...svima nama bi bilo lakse.
    a sto se tice srednje bosne, tvoji prijatelji su izgleda iz nekih sela gdje nema ni perspektive se vratiti, razumjem ih, nebi se ni ja vratio na selu kad sam se u nekom drugom vecom gradu snaso...
    ako pogledas vares, travnik, jajce tu su se dosta hrvata vratilo i zive sasvim normalno.
    nema podjele ili neki vrsta federativnoj bosni, to je put ocijepljene, i na to se radilo zadnjih godina, i zato ce dobiti dodik sut u guzicu...
    neki dan je razbijena stakla dzamije u Prijedoru/donjoj puharskoj i sta dalje, mislis da ce se ljudi iseljavati zbog toga? nece sigurno...

Zitat Zitat von SRBiH Beitrag anzeigen
    Dino soll mal gesagt haben: "Srbi su danas jedan bolestan i dezorijentisan narod"
    Nije on taj typ das er so was sagt typisch ko bosanac nisu nationalisti