BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 7 von 7 ErsteErste ... 34567
Ergebnis 61 bis 64 von 64

Umro je Ante Markovic

Erstellt von Mastakilla, 28.11.2011, 18:10 Uhr · 63 Antworten · 5.614 Aufrufe

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Daj mi neke primjere, ja sam tebi odgovorio argumentima (nemoras se slagati), ali ovako moze svako bubniti "nije mogao spasiti nista vise", trazim primjere i argumente Josipe. Znam dobro to vrijeme i mogu ti reci, da je on bio jedini politicar koji je pokazivao entuzijazam i optimizam, nasuprot namgrdodjenim i prijetecim komunjarama, kasnije umotanim nacionalistickim mantilom. Ja licno (a i mnogo ljudi isto u to vrijeme) smatram posebno vrijednim, sto je Markovic motivirao ljude i ponovno im ulio nadu, ali to nemozes jednostavno razumjeti, kada nisi zivio u tom sistemu i ponavljam , nije ni tad sve bilo sjajno, daleko od toga, ali nije sve tako crno kako ovdje opisivas.

Mislim ruku na srce, da je nepotrebno raspravljati o hipotetskom ulasku Jugoslavije u EU i o njenom raspadu, to su price za djecu tipa "sta bi bilo da ... bla bla etc.". Mislim da je svima jasno da je raspad bio nezbjezan, to ovdje niko nespori, pa ni ja. Ali pravo je pitanje zasto u novostvorenim nacionalnim drzavama nije bilo dovoljno razuma da se primjene barem neke ideje Ante Markovica? Njegov model privatizacije, koliko bi on bio ekonomski uspjesan moze se raspravljati, ali barem ne bi doveo do moralne propasti drustva kakvu imamo danas.
    U pravu si ,jako dobro se sjecam Markovicevog dinara ,osobito one zute stotke sa klasovima ,ma niju se moglo potrositi ,bez obzira koliko si sebi kupova banana ili soka

Bilo je to jedno razdoblje optimizma i nade u bolju neovisnu-financijsku buducnost kod obicnih gradjana .

Napokon se moglo koji dinar usparati i kupiti koju "devizu".

Nazalost ta kupovina deviza nas je i otjerala u spramsokak,kada se prestane svoja Valuta vrednovat i pocne kupovat devize ,na taj nacin dolazi do rusenja momentalne valute u pojedinoj zemlji .

Sjecam se jako dobro onih preprodavaca deviza na trgovima i iza banki ,koji su cekali kao hijene da se devizni kurs promijeni ,da bi mogli sto vise zaraditi na preprodaji deviza .

Tadasnja vlast je bila pred raspadom ,pa se nikomu i nije fuckalo za to ,sto cvjeta crno valutno-devizno trziste ,kada su i sve strukture vlasti indirektno bile ukljucene u to .

Nije se vise moglo podici devize(ili dinare) iz Banaka ,bilo je ograniceno na samo 1 puta mjesecno ,mislim da je bilo 100 DM pretoceno u dinare ,poslije po izbitku rata ,nije se niti to moglo podici .

Zitat Zitat von Apatinac Beitrag anzeigen
    procitaj pod tackom 2 kolki je devizni prihod od izvoza a koliki od turizma

https://docs.google.com/viewer?a=v&q...ozDC_DJn24xOjg
    Hör auf die kroatische Opfergeschichte niederzutrampeln

Zitat Zitat von Komandant Mark Beitrag anzeigen

Sieht einfach nur geil aus, ich hab in Bosnien noch ein paar 500 Dinar scheine von Markovics Zeit. (die blauen)

Die nie in Umlauf gebrachte Ivo Andric Banknote ist auch super

Slava vam jugoslavenski velikani Dizdarevic i Markovic

Seite 7 von 7 ErsteErste ... 34567