BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 6 von 9 ErsteErste ... 23456789 LetzteLetzte
Ergebnis 51 bis 60 von 83

Völkermord: Außergerichtliche Einigung zw. Kroatien und Serbien?

Erstellt von TigerS, 01.03.2007, 17:04 Uhr · 82 Antworten · 3.809 Aufrufe

Zitat Zitat von El_Comandante
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Nije tacno..svi skolovani Hrvati koje znam su vrlo korektni..ali ovi bosanski na primer..niko od njih ni srednju nije zavrsio i onda im neko servira pricu i oni veruju.. Svi Srbi,koji su zavrsili neke skole i imaju svoj biznis..rade ljudi..nemaju vremena da razmisljaju o tome..sta je bilo,gde je bilo..on gleda da zaradi..a a ne ko,ti,ja i ostali ovde mlatimo praznu slamu..ubedjujem se sa decom ili neskolovanim ljudima..nema svrhe..definitivno se povlacim
    hej ja sam jos student! ja imam jos vremena o tome se brinuti!
    a sad bosanci nisu zavrsili ni srednju?? jeli to pricas o bosancima hrvatske nationalnosti?
    sta studiras?ja studiram Ekonomiju na ETH u Cirihu.

Pogresno sam se izrazio,sto se tice bosanaca hrvatske nacionalnosti..ima ih puno ovde i svi su teski primitivci..sto ne znaci da su svi takvi..samo ja na poznajem sve
    isto tako su vecina bosanskih srba takvi...
    i to je tacno..i odatle dolazi veliki broj tih pripadnika ili simpatizera Radikala i ostalih zaostalih partija i organizacija

hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Nije tacno..svi skolovani Hrvati koje znam su vrlo korektni..ali ovi bosanski na primer..niko od njih ni srednju nije zavrsio i onda im neko servira pricu i oni veruju.. Svi Srbi,koji su zavrsili neke skole i imaju svoj biznis..rade ljudi..nemaju vremena da razmisljaju o tome..sta je bilo,gde je bilo..on gleda da zaradi..a a ne ko,ti,ja i ostali ovde mlatimo praznu slamu..ubedjujem se sa decom ili neskolovanim ljudima..nema svrhe..definitivno se povlacim
    a sad bosanci nisu zavrsili ni srednju?? jeli to pricas o bosancima hrvatske nationalnosti?

Pogresno sam se izrazio,sto se tice bosanaca hrvatske nacionalnosti..ima ih puno ovde i svi su teski primitivci..sto ne znaci da su svi takvi..samo ja na poznajem sve
    radijo sam sada 2 ipo godine! pocinjem na ljeto, bwl na hsg-u!

Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    Prica je o JNA posle 92`
    ajmo malo vise respekta,zar vas roditelji nisu ucili
    prema kome bi ja trebao imat respekta??
    prema ljudima koje ne poznajes... ne trebas se ponasati tako samo zato sto je neko Srbin ili sta ja znam..Ubedi me da nisam u pravu i ja cu to prihvatiti..Nisam ja neki zatucani Srbin..nego covek svestan svega..koji shvata da su predstavnici moga naroda pravili stravicne zlocine..ali koji isto tako zna..koji je i osetio koliko je isti taj narod stradao..i ja cu tebe uvek saslusati i odvojiti vreme da procitam sve sto si napisao..postujem svakog dok ne ispadne nekorektan ili nesto slicno tome

ja nisam tebe licno htijo napast! ja tebe neznam! ali naljutim se kad cujem neke velike cetnike koje su ovde u zapadu rodjeni, nisu oni niti niko od njihovih osijetijo rat, a kamoli da su nekoga izgubili! a moja rodbina iztjerana je kao ti srbi iz hrvatske! i ja znam kako je da se nemoze vratit u svoje! ali treba se gletad, radi cega je do toga gotovo! tvoji uvjek govore da su svi drugi krivi i da su se oni samo branili! ma sta su oni branili! nisu ni hrvati ni bosnjaci htjeli srbska sela, srbske kuce palit! to su vama vasi politicari govorili! vi ste na njih slusali i to je sada racun koji ste dobili! mozda ja nisam u pravu, ali alija nije nikad 91/92 govorijo da je bih muslimanska zemlja! mislim ako imas dokaze da se ja varam onda mi dokazi! jeste da je bila greska centralnu drzavu u bih trazit! ali srba je 30 po sto u bih! a sta je sa 70 po sto! po vasim politicarima svi smo se mi trebali srbima sklonit! ja to pricam iz licnih dogadjara, koje su i moj otac, brat i moja mama dozivili!
    kakvi veliki cetnici,pa niko od njih ne zna recenicu da slozi na srpskom.oni nisu ni relevantni ni kompetentni..

ja sam normalan gradjanin,bez velikog politickog znanja i obrazovanja..

hocu da ti kazem da ove nase polemike na forumu nemaju svrhe nikakve..da Medjunarodni sud privodi pravdi sve krivce..ne prave razliku izmedju srba/bosanaca/hrvata..

znaci..sta ti dobijas od ove diskusije sa mnom..ti napises neki argument...ja napisem neki..i tako u krug..dok druge nacije idu na Mars mi se svadjamo ko je kriv..a Politika je kriva i oni na vlasti..a ne ja kao Srbin ili ti kao Bosanac..mi smo svi samo ratna steta..druze moj
    znam nema to nikakve svrhe! meni zao koji su belaj moji(bosnjaci) radili, ali budi siguran da to nije niko od moje rodbine bijo! i ja osudjukem svaki zlocin!
    ti jesi normalan covijek! zelim ti sve naj bolje! idem zato sto, dao sto si ti rekao, nema ovo nikakve svrhe! tek kad se mi svi probidimu i sijetimo se na dobra vremena ovo ce mozda prec(ali sumljam, jer ni ja nisam se probudio iz tog loseg sna)! i jos jedanput, svim puno zdravlja i pameti( jer to pojedincima ovde fali)!

vozdra

Svaka cast majstore..Mislim da ce ovaj forum tvojim odlaskom izgubiti na kvalitetu..ali kad vidim onog bolesnika jugo-jebe-dugo i neke druge..razumem te..i ja se povlacim i ako trenutno imam vremena pa sam odlucio da se malo zabavim ovde..

Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros

i to je tacno..i odatle dolazi veliki broj tih pripadnika ili simpatizera Radikala i ostalih zaostalih partija i organizacija
    ne znam zasto, ali bosanski srbi i hercegovci se prave veci srbi i veci hrvati od srbina iz srbije i hrvata iz hrvatske...
    i ja sam bh-hrvat, ali ja uvjek kazem da sam hrvat iz bosne i ne namecem se da sam veci i bolji hrvat od hrvata iz hrvatske, nit bi mi ikad palo napamet, al znam dosta cak i previse hercegovaca koji su najveci hrvati na svijetu, j amislim da je to neki kompleks...

ja mislim da je to zato sto zive sa drugm nacijama u drzavi i svakim danom moraju da dokazuju da je Srpstvo najbolje ili sta ja znam..za razliku od Srbina iz Srbije koji zivi samo sa srbima iz Srbije i u njemu nema toliko nacionalizma..ili sta ja znam..suvise opterecujem ovaj moj mali mozak

i laku noc..vidi koliko je sati,nije normalno

Zitat Zitat von Uros
    ja mislim da je to zato sto zive sa drugm nacijama u drzavi i svakim danom moraju da dokazuju da je Srpstvo najbolje ili sta ja znam..za razliku od Srbina iz Srbije koji zivi samo sa srbima iz Srbije i u njemu nema toliko nacionalizma..ili sta ja znam..suvise opterecujem ovaj moj mali mozak
    pa kazem ti kompleksi

Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von Uros
    Zitat Zitat von hahar
    Zitat Zitat von Uros
    a sta ti je veliki ili najveci hrvat?

ne znam zasto, ali bosanski srbi i hercegovci se prave veci srbi i veci hrvati od srbina iz srbije i hrvata iz hrvatske...
    i ja sam bh-hrvat, ali ja uvjek kazem da sam hrvat iz bosne i ne namecem se da sam veci i bolji hrvat od hrvata iz hrvatske, nit bi mi ikad palo napamet, al znam dosta cak i previse hercegovaca koji su najveci hrvati na svijetu, j amislim da je to neki kompleks...

najgori nacionalsti, koji uvelicavaju jasenovac srebrenicu itd + oni koji stoje iza ustaskog i cetnickog rezima

lopov22
    Zitat Zitat von Tornado
    Zitat Zitat von Uros
    Sei doch einbisschen selbstkritisch und gib es zu...sei ehrlich zu dir selbst..sag es auch deinem Vater,der dich das Falsche gelernt hat..
    naja es war schon bisschen Rache für die serbischen Kriegsverbrechen 91. Deshalb sind die Serben ja geflohen, weil sie Angst hatten das alles zurückkommt. rechtfertigt kriegsgräuel der kroaten, die auch vorkamen natürlich keineswegs. trotzdem war oluja gut.
    das ist doch ein widerspruch.

Seite 6 von 9 ErsteErste ... 23456789 LetzteLetzte