BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 14 von 23 ErsteErste ... 4101112131415161718 ... LetzteLetzte
Ergebnis 131 bis 140 von 222

Vojvodina, erster Schritt Richtung Unabhängigkeit ?

Erstellt von Grasdackel, 14.10.2008, 22:16 Uhr · 221 Antworten · 17.084 Aufrufe

Zitat Zitat von Kapetan-Frenki Beitrag anzeigen
    Hör mal Kollege du würdest am liebsten überall eine Sahovnica hinmalen,Thompson verehren und alle Serben in die Gaskammer stecken jel tako Baba alias.Ante Pavelic.Ich schreib ja nicht permanent was gegen Kroatien,wie du deine Hetze betreibst.Dabei sind genauso Killer-Kroaten wie es bist,in der Realität so Arschlochlutscher und freunden sich mit Serben und Bosniaken an und einen auf neutral tuen.

Ja ne ist klar die meisten Serben aus der Vojvodina su veci Srbi (SRS) nego Srbi iz centralne Srbije sto seres ..

Was hast du da wieder für n Quatsch zusammengeschrieben? War auch Adolf Hitler. Und Sadam und Slobo und was weiß ich nicht…… (was für ne Kinderkacke ziehst du wieder ab, Kleiner)

Solltest erst Denken und dann schreiben.

Und ja, es gibt auch Serben in der Vojvodina.

Und wie du auch weißt, sind Serben die nicht in ihrem Mutterland leben extremst Faschistenmäßig unterwegs.

Zitat Zitat von Baba Roga Beitrag anzeigen

Was hast du da wieder für n Quatsch zusammengeschrieben? War auch Adolf Hitler. Und Sadam und Slobo und was weiß ich nicht…… (was für ne Kinderkacke ziehst du wieder ab, Kleiner)

Solltest erst Denken und dann schreiben.

Und ja, es gibt auch Serben in der Vojvodina.

Und wie du auch weißt, sind Serben die nicht in ihrem Mutterland leben extremst Faschistenmäßig unterwegs.
    Jebi se picko jedna nacisticka sto da se sekiram ma daj .....boze boze

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Kolonisti su bili tvoji iz zapadne Hercegovine kada vas je Pavelic poceo doseljavat u Slavoniju. Nisi ti kriv moj pokatoliceni Cigo, mrznjom si ti odrastao, vi za drugo i neznate. Pokojni Miljenko Smoje (legenda od covjeka, za razliku od tebe i tvoje ustaske bratije) je bio pravi cestit' hrvat. Sjecam se njegovog komentara: "45 godina su se kurcili s'onon zvizdon, a sad in vise ne vaja". Pogodi na sto misli. Bio je posten hrvat, primorac, sin ribara, dalmatinac, i svjestan pripadnoscu jugo-slavenstvu. Mrznju izkazujes iskljucljivo ti, ja navodim samo istorijske cinjenice. Ako imas ikakve primjedbe izvol'. Za Dalmaciju si tek "cuo" 90-tih, dotlen si cuvao ovce po cukama u Stolcu, Citluku, Posusju i ostalim ustaskim rupama.
    cinjenice?koje su to cinjenice?da ste vi boziji narod?ili da su hrvati zapravo srbi?
    smijesno je kad cetnici ko ti pricaju o cast,postenje itd.jedini posten srbin medu vama je bio milan babic koji se pokajao za one zlocine koji ste masovno izvrsili,to je cinjenica.a ne sta ti ili martic urlate po beogradskim birtijama.upoznao sam dosta pravih dalmatinaca i licana da znam kakva ste bagra bili,ne svi ali nazalost vecina.hvala dragom bogu tudjmanu bobetku i gotovini da smo se vas jednom zauvjek rijesili,jer sa vama nema suzivota.
    a sada odjebi u beograd,sumadiju ili sta ja znam kud vas je voda odnjela

cinjenice?koje su to cinjenice?da ste vi boziji narod?ili da su hrvati zapravo srbi?
    Cinjenice koje sam malo prije napisao u vezi Baranje i Vojvodine. Sto mi nisi „uzvratio“ jednom postenom argumentacijom nego si odma presao na vrijedjanje, ti si tipican primjer hrvatskog stereo-tipa. Kad‘ sam ja to napisao, da smo boziji narod ili da su svi hrvati srbi ? Kad nemas kud‘ pocnes izmisljati neke prljave ustaske lazi. Jel‘ vas to naucila vasa „tisucljetna kultura“ ?

smijesno je kad cetnici ko ti pricaju o cast,postenje itd.jedini posten srbin medu vama je bio milan babic koji se pokajao za one zlocine koji ste masovno izvrsili,

Naravno za razliku od vas „cast“ i „postenje“ nije samo na papiru, vec na djelu i praksi. Babic posten, hehe, sad si me nasmija. Vadis stvari iz konteksta . To njegovo „kajanje“ je samo produkt straha, a ne kajanja za pocinjene zlocine. Znas kako se za njega govorilo, „politicar u dusi, jadnik u srcu, a jak samo na rijecima, dok je iza sebe imao nekoga.“

.upoznao sam dosta pravih dalmatinaca i licana da znam kakva ste bagra bili,ne svi ali nazalost vecina.

Gle‘ cuda, da nije taj „dalmatinac“ slucajno doselio iz Citluka, Posusja, Ljubuskog ili taj „licanin“ iz Viteza, Dervente ili Bugojna. Znam znam, sve sami „pravi“ cestiti „dalmatinci“ i „licani“ ko oni Janjevci. Al‘ eto dobro ste i prosli zahvaljujuci nasoj „eliti“. Moglo‘ je i gore. Dovoljno mi je da pogledam Jasenovac, Jadovno, Slanu, Prebilovice, Staru Gradisku, Glinu da znam kakvi ste. Evo za kraj da citiram jednog velikog covjeka, krsnog hercegovca:

„Oprostio bi vam to što nas mrzite, ali vam ne mogu oprostiti to što nas tjerate da vas mrzimo". "Vi se zaista ne znate ničega stidjeti".

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Cinjenice koje sam malo prije napisao u vezi Baranje i Vojvodine. Sto mi nisi „uzvratio“ jednom postenom argumentacijom nego si odma presao na vrijedjanje, ti si tipican primjer hrvatskog stereo-tipa. Kad‘ sam ja to napisao, da smo boziji narod ili da su svi hrvati srbi ? Kad nemas kud‘ pocnes izmisljati neke prljave ustaske lazi. Jel‘ vas to naucila vasa „tisucljetna kultura“ ?

slusaj cetnik,tvoje "cinjenice" se moze svesti na rekla-kazala, bez ikakve osnove.to sam ti vec par puta govorio.
    ti si napisao da su se hrvati pokatocili.sad donesi mi cinjenice ako mozes.ali to su obicne cetnicke lazi koje vas prate odkada ste stigli u ove krajeve.

Naravno za razliku od vas „cast“ i „postenje“ nije samo na papiru, vec na djelu i praksi. Babic posten, hehe, sad si me nasmija. Vadis stvari iz konteksta . To njegovo „kajanje“ je samo produkt straha, a ne kajanja za pocinjene zlocine. Znas kako se za njega govorilo, „politicar u dusi, jadnik u srcu, a jak samo na rijecima, dok je iza sebe imao nekoga.“

da pogodim,zabiti nekome noz u leda to je za vas cast,jel de?
    nije me briga kako ti nazivas,znam da je za vas izdajnik.ali on se pokajao ako cemo o cinjenicama

Gle‘ cuda, da nije taj „dalmatinac“ slucajno doselio iz Citluka, Posusja, Ljubuskog ili taj „licanin“ iz Viteza, Dervente ili Bugojna. Znam znam, sve sami „pravi“ cestiti „dalmatinci“ i „licani“ ko oni Janjevci. Al‘ eto dobro ste i prosli zahvaljujuci nasoj „eliti“. Moglo‘ je i gore. Dovoljno mi je da pogledam Jasenovac, Jadovno, Slanu, Prebilovice, Staru Gradisku, Glinu da znam kakvi ste. Evo za kraj da citiram jednog velikog covjeka, krsnog hercegovca:

„Oprostio bi vam to što nas mrzite, ali vam ne mogu oprostiti to što nas tjerate da vas mrzimo". "Vi se zaista ne znate ničega stidjeti".
    split,sinj,vrlika,sibenik,knin itd.znaci pravi dalatinci i licana a ne doseljenici kao sto su tvoji nekada bili.oni kojima je stalo do dalmacije i like a ne onima koji su mislili na veliku srbiju.

a sad cu i ja citirati pravog dalmatinca:

srbine znaj svemu je kraj
    zbogom i vise se nevracaj

Zitat Zitat von Cigo Beitrag anzeigen
    split,sinj,vrlika,sibenik,knin itd.znaci pravi dalatinci i licana a ne doseljenici kao sto su tvoji nekada bili.oni kojima je stalo do dalmacije i like a ne onima koji su mislili na veliku srbiju.

Ko je to rekao Thompson il Miroslav Skoro narodni heroji jel ? hahahahahahahahaha

Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    Ko je to rekao Thompson il Miroslav Skoro narodni heroji jel ? hahahahahahahahaha
    ich habe geschrieben pravi dalmatinac.google ein wenig rum vielleicht findest du es heraus

slusaj cetnik,tvoje "cinjenice" se moze svesti na rekla-kazala, bez ikakve osnove.to sam ti vec par puta govorio.
    ti si napisao da su se hrvati pokatocili.sad donesi mi cinjenice ako mozes.ali to su obicne cetnicke lazi koje vas prate odkada ste stigli u ove krajeve.
    Znam lakse je govorit‘ da su ove price „lazne“ i da se ove price jedino mogu svest‘ na „cula-rekla-kazala“, nastavljas i dalje u ustaskom stilu. Onaj koji se bavio tim stvarima zna, da ovo nisu izmisljotine, u svakoj istoriji postoje cinjenice i naravno odredjene lazi. Ja kod vas stalno citam „moguce, vjerovatno, mozda itd.“ Takve stvari nedoprinose nikakvoj raspravi, kad vodis razgovor o istoriji, trebas znat‘ argumentirat, a tu nepostoji "mozda, vjerovatno i slicni izgovori" . Ako nisu u stanju jednostavno nemoj nista ni pisat‘. Da je bilo pokatolicavanje srba to stoji sigurno. Toga je bilo masovno u Dalmaciji i Lici. Cisto sumljam da si dovoljno „potkovan“ da mozes sa mnom pricati o istoriji Dalmacije ili Like. Sta ti znas o Kaludjerstvu u Dalmaciji, srpskim crkvenim opstinama, manastiri Krupi ili Dragovica, kninskih ili lickih sandzakata, Mletacke republike, Simi Matavulji, Stojana Jankovica, oslobodjenje Like od turaka i uskockoj Dalmaciji i ostalim stvarima vezano za ovo podrucje. Dakle‘ nepricaj o necemu o cemu nemas pojma. Uostalom, dokazi da su ovo „lazi“, sa argumentima, tek‘ onda mozemo dalje pricat‘. Nemoj vise nastavt‘ u gebelsovom stilu. Nisam ti ja kriv, ako si "poharao" Suskovu skolu.

da pogodim,zabiti nekome noz u leda to je za vas cast,jel de?
    nije me briga kako ti nazivas,znam da je za vas izdajnik.ali on se pokajao ako cemo o cinjenicama

A ko je to i kada vama ikada zabio noz u ledja? Srbi su vama uvjek pruzali ruku, vi ste se "zahvalili" sa genocidom. Opet vadis stvari iz konteksta. Sto se tice Babica ono najbitnije sam rekao. Nas bi narod rekao " u svakom kukolju ima i zita". Kada se vec "drzis" cinjenica ko pijan plota, onda sagledaj u cijelom kontekstu, a ne da vadis one "djelove" koji ti idu u prilog.

Nekada predivni gradovi, zaista onako kako dolici Dalmaciji. Problem nije ljepota gradova vec ko u njemu vlada i zivi. Sva ta mjesta koja si nabrojao su sasvim drukcije mislili sve do 90-tih, ciji su djedovi bili u partizanima a preko noci pljunuli na NOB-u i rusili spomenike njihovih djedova, ta tzv.“crvena Dalmacija“. U svim tim mjestima sam ja prosao i bio. U Sibeniku mi je zivio brat pa sam cesto svracao do njega i znao sam ga ko svoj dzep. U Splitu sam bio jednom u svom zivotu, tada je bio ljep grad. To sto eto sada mrze srbe njihova je stvar, ogledalo drzave i nacije. Do jucer „zestoki“ crveni komunisti a preko noci presvukli uniforme i poceli rusiti sve spomenike njihovih djedova i sve sto je srpsko. Bas me zanima koji su to silni „hrvati“ pricali iz Vrlike i Knina. Raspitaj se malo bolje o proslosti Vrlike, tj. stanovnistva i desavanja 90-tih, pa ce ti neke stvari biti jasnije. A kao „slag na tortu“ navodis Knin. Jel‘ koji su to hrvati, jel‘ oni sto nazivaju Knin „carsijom“ ? Ja sam zivio vise od 20 godina u Kninu i znam dobro u kakvim smo odnosima bili sa starosjedeocima Knina, ne sa ovim doseljenim iz Janjeva, Zepe, Viteza i ostalih rupa iz srednje Bosne. Ja neznam zasto stalno spominjes „veliku Srbiju“, nisam na nju mislio ni u jeku rata a kamoli sada.

Dinarski-Vuk, vor dem 1.Weltkrieg waren die Serben&Kroaten immer Brüder. Die Kroaten hatten im Frühmittelalter den Serben gegen die Bulgaren geholfen, die Serben den Kroaten gegen die Ungarn und vieles mehr. Kein Volk in Europa ist sich so ähnlich aber doch hassen sie sich so fest. Das wäre das selbige wie wenn sich Bayern die Restdeutschen aufgrund des Prostantischen Christentums anstelle des Katholischen hassen würden. Aber im Balkan hasst bekanntlich leider, "fast" jeder jeden.

Zitat Zitat von SlavicWolf Beitrag anzeigen
    Dinarski-Vuk, vor dem 1.Weltkrieg waren die Serben&Kroaten immer Brüder. Die Kroaten hatten im Frühmittelalter den Serben gegen die Bulgaren geholfen, die Serben den Kroaten gegen die Ungarn und vieles mehr. Kein Volk in Europa ist sich so ähnlich aber doch hassen sie sich so fest. Das wäre das selbige wie wenn sich Bayern die Restdeutschen aufgrund des Prostantischen Christentums anstelle des Katholischen hassen würden. Aber im Balkan hasst bekanntlich leider, "fast" jeder jeden.
    Ovo nije tacno SlavicWolf. Neznam dal‘ ti je poznato da je vec 1700 godine upravnik tadasnje zagrebacke biskupije Ambroz Kuzmic izjavio bio, da bi bilo „bolje“, da sve „vlahe (na srbe misli) treba poklat‘ nego nastanjvat‘“. Vec tada je srbima dato do znanja, da su srbi u Zagrebu nepozeljni, „nezvani gosti“. Takav odnos prema srbima krajisnicima se prenosio sa koljena na koljeno i ocuvano sve do danasnjih dana. Cinjenice su ocigledne. Sta je sa dogadjanjima iz 1848, nisu bas mirisala na neko „bratstvo i jedinstvo“. Da nepricamo o drugim „znanstvenim“ licnostima kao Franom Supilom, Starcevicem, Ivana Perkovca i ostale elite. A takvim primjera imas na hiljade.