BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 15 von 23 ErsteErste ... 5111213141516171819 ... LetzteLetzte
Ergebnis 141 bis 150 von 222

Vojvodina, erster Schritt Richtung Unabhängigkeit ?

Erstellt von Grasdackel, 14.10.2008, 22:16 Uhr · 221 Antworten · 17.084 Aufrufe

Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    Ko je to rekao Thompson il Miroslav Skoro narodni heroji jel ? hahahahahahahahaha
    Du solltest Cigo nicht beachten. Bei ihm handelt es sich um einen ehemaligen katholischen Bosnier, der jetzt in Kroatien lebt.

Er ist frustriert, weil die Serben dieses Faschistenpack ein für alle mal aus der RS geworfen haben.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Ovo nije tacno SlavicWolf. Neznam dal‘ ti je poznato da je vec 1700 godine upravnik tadasnje zagrebacke biskupije Ambroz Kuzmic izjavio bio, da bi bilo „bolje“, da sve „vlahe (na srbe misli) treba poklat‘ nego nastanjvat‘“. Vec tada je srbima dato do znanja, da su srbi u Zagrebu nepozeljni, „nezvani gosti“. Takav odnos prema srbima krajisnicima se prenosio sa koljena na koljeno i ocuvano sve do danasnjih dana. Cinjenice su ocigledne. Sta je sa dogadjanjima iz 1848, nisu bas mirisala na neko „bratstvo i jedinstvo“. Da nepricamo o drugim „znanstvenim“ licnostima kao Franom Supilom, Starcevicem, Ivana Perkovca i ostale elite. A takvim primjera imas na hiljade.
    To jeste možda, ali tek posle ubistva Kralja Aleksandra 1934 u Marseju, se to "Bratstvo Hrvata i Srba" skoro totalno uništilo.

Zitat Zitat von SlavicWolf Beitrag anzeigen
    To jeste možda, ali tek posle ubistva Kralja Aleksandra 1934 u Marseju, se to "Bratstvo Hrvata i Srba" skoro totalno uništilo.
    Da, tada je "plamen mrznje" jos jednom potpaljen i kada je "kap prelila casu", desilo se ono sto je svima poznato. Da je Kralj slusao Misica, neb' ni doslo do ovoga. Sve ostalo su iluzije.

Zitat Zitat von SmAjO Beitrag anzeigen
    So ist es richtig, zeigts ihnen, lasst euch nicht unterkriegen, wir stehen hinter euch.

Die Sandzaklija sind die nächsten, muahahah.
    Und um RS rumheulen oder was

P.S Ich bin auch gegen eine Unabhängige RS aber dennoch wollte ich deine Doppelmoral ansprechen

Ich weis nicht ob das nötig ist, aber wenns sein muss bitte, an der guten Beziehung dieser 2 Gebiete würde sich dennoch nichts ändern, schließlich leben die Menschen dort schon sehr lange zusammen und verstehen sich.

Da, tada je "plamen mrznje" jos jednom potpaljen i kada je "kap prelila casu", desilo se ono sto je svima poznato. Da je Kralj slusao Misica, neb' ni doslo do ovoga. Sve ostalo su iluzije.
    Pitam se kakve bi današnje granice bile da je Kraljevina Srbija 1915 prihvatila Londonski sporazum.

als ob es irgendetwas zur sache tut wem wann die vojvodina mal gehört hat

in etwas mehr als 5 jahren gibts wieder einen neuen staat in europa, kroatien sollte sich schonmal ein passendes gebäude für die botschaft suchen...

am besten irgendwo in zemun mit schönem blick auf belgrad

Grasdackel
    Prosla baba sa kolacima.

Znam lakse je govorit‘ da su ove price „lazne“ i da se ove price jedino mogu svest‘ na „cula-rekla-kazala“, nastavljas i dalje u ustaskom stilu. Onaj koji se bavio tim stvarima zna, da ovo nisu izmisljotine, u svakoj istoriji postoje cinjenice i naravno odredjene lazi. Ja kod vas stalno citam „moguce, vjerovatno, mozda itd.“ Takve stvari nedoprinose nikakvoj raspravi, kad vodis razgovor o istoriji, trebas znat‘ argumentirat, a tu nepostoji "mozda, vjerovatno i slicni izgovori" . Ako nisu u stanju jednostavno nemoj nista ni pisat‘. Da je bilo pokatolicavanje srba to stoji sigurno. Toga je bilo masovno u Dalmaciji i Lici. Cisto sumljam da si dovoljno „potkovan“ da mozes sa mnom pricati o istoriji Dalmacije ili Like. Sta ti znas o Kaludjerstvu u Dalmaciji, srpskim crkvenim opstinama, manastiri Krupi ili Dragovica, kninskih ili lickih sandzakata, Mletacke republike, Simi Matavulji, Stojana Jankovica, oslobodjenje Like od turaka i uskockoj Dalmaciji i ostalim stvarima vezano za ovo podrucje. Dakle‘ nepricaj o necemu o cemu nemas pojma. Uostalom, dokazi da su ovo „lazi“, sa argumentima, tek‘ onda mozemo dalje pricat‘. Nemoj vise nastavt‘ u gebelsovom stilu. Nisam ti ja kriv, ako si "poharao" Suskovu skolu.

A ko je to i kada vama ikada zabio noz u ledja? Srbi su vama uvjek pruzali ruku, vi ste se "zahvalili" sa genocidom. Opet vadis stvari iz konteksta. Sto se tice Babica ono najbitnije sam rekao. Nas bi narod rekao " u svakom kukolju ima i zita". Kada se vec "drzis" cinjenica ko pijan plota, onda sagledaj u cijelom kontekstu, a ne da vadis one "djelove" koji ti idu u prilog.

Nekada predivni gradovi, zaista onako kako dolici Dalmaciji. Problem nije ljepota gradova vec ko u njemu vlada i zivi. Sva ta mjesta koja si nabrojao su sasvim drukcije mislili sve do 90-tih, ciji su djedovi bili u partizanima a preko noci pljunuli na NOB-u i rusili spomenike njihovih djedova, ta tzv.“crvena Dalmacija“. U svim tim mjestima sam ja prosao i bio. U Sibeniku mi je zivio brat pa sam cesto svracao do njega i znao sam ga ko svoj dzep. U Splitu sam bio jednom u svom zivotu, tada je bio ljep grad. To sto eto sada mrze srbe njihova je stvar, ogledalo drzave i nacije. Do jucer „zestoki“ crveni komunisti a preko noci presvukli uniforme i poceli rusiti sve spomenike njihovih djedova i sve sto je srpsko. Bas me zanima koji su to silni „hrvati“ pricali iz Vrlike i Knina. Raspitaj se malo bolje o proslosti Vrlike, tj. stanovnistva i desavanja 90-tih, pa ce ti neke stvari biti jasnije. A kao „slag na tortu“ navodis Knin. Jel‘ koji su to hrvati, jel‘ oni sto nazivaju Knin „carsijom“ ? Ja sam zivio vise od 20 godina u Kninu i znam dobro u kakvim smo odnosima bili sa starosjedeocima Knina, ne sa ovim doseljenim iz Janjeva, Zepe, Viteza i ostalih rupa iz srednje Bosne. Ja neznam zasto stalno spominjes „veliku Srbiju“, nisam na nju mislio ni u jeku rata a kamoli sada.
    s tobom se nemoze diskutirati jer zato moras biti objektivan sta ti nisi i nikada neces biti,ali
    1)nisi mislio na veliku srbiju?na sto onda?
    2)ogledalo drzave i nacije?kad pogledam onog kriminalca martica a znam da je bio vasa vodza,mogu misliti kakvi ste vi krajsnici.
    3)babic se kajao,to stojii!mozes me sada i dalje gnjaviti s time sta ti i tvoja ostala banda o njemu mislite.ili ces malo razmisljati zasto je to radio.
    4)dobili ste utociste u hrvatskoj kad ste kao kukavice bjezali s kosova a koliko ste zahvalni vidjelo se 1989 do 1995,moj srpski kolonist
    5)ovdje po dijaspori ste se vise druzili sa hrvatima jer su vam bili blizi a i zato sto su vas srbijanci ne prihvacali kao svojih.da vidis koliko ste licemjerni
    6)kad bi covjek sa strane procitao tvoje komentare mogao bi misliti kako ste vi nevini ko andjeli a hrvati losi ko vragovi.pametnom covjeku bi to bilo sumnljivo ali tebi ocito nije,jer ti znas istinu a u hrvate je sve "mozda,moguce,vjerojatno".ali to je cetnicka logika koju nemoram razumjeti
    7)govorio si mi sam da su tvoji izvori neki bivsi ratnici.znaci tvoje "vjerodostojne" cinjenice se moze svesti na iskustva i znanje pojedinaca.
    znaci,rekla-kazala

a za kraj,ko si ti?savo strbac?goran hadzic?vojslav seselj?nemoras mi ovdje javno odgovoriti,ali volio bi to znati.jer si toliko opsjednut svojom mrznjom prema hrvatima da ti je bolje da ides psihatru,ali ne kod dr.dabica

Die Vojvodina kann schon unabhängig werden.

Viele Serben dort fühlen sich eher als Vojvodjanci als Serben.
    Haben auch andere Mentalität als die im Süden. Sind zivilisierter und europäischer.

Nur eine Frage der Zeit bis sich ein vojvodjanisches Nationalgefühl entwickelt. Dadurch auch die Vojvodjanisch orthodoxe Kirche usw....die Serben sind so teilungsfreudig, da ist alles möglich!