BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 18 von 23 ErsteErste ... 8141516171819202122 ... LetzteLetzte
Ergebnis 171 bis 180 von 222

Vojvodina, erster Schritt Richtung Unabhängigkeit ?

Erstellt von Grasdackel, 14.10.2008, 22:16 Uhr · 221 Antworten · 17.104 Aufrufe

boli li istina?:
    Gledaj, to sto mislis da si ekspert i poznalac bas svega i svacega, ta tvoja „istina“ jedna i jedina dovodite u te smjesne situacije.
    samo se ti smiji,ali nemozes bijezati od cinjenice da ste sami krivi za sve ono sto se dogodilo.ili jos uvjek vjerujes da su se ´90 spremali vlakovi za jasenovac ili da su se milijun ustase vratili u zemlju?
    Jel‘ to takodjer pise u tvom ustaskom prirucniku kojeg drzis u svom dzepu, da u svakom trenutku mozes iznjeti cinjenice? Mozemo i imenovat neki dio elite NDH koja je docekana crvenih tepihom, koja jos dan danas ima imena ulica i koji bezbrizno zive u Hrvatskoj. Onaj ko tvrdi, da nismo izbaceni iz ustava, da niste postavjali razne svoje punktove po putevima, da ste poceli za svaki grad u RH pravt‘ spiskove srba uglednih i sposobnih, koje je trebalo „samo“ stavit na odstrel, taj za sebe nemoze tvrdit da je objektivan, sto u tvom slucaju davno vec nije slucaj. Sa obzirom, iz kojeg kraja potices, to me uopste i necudi. Genetika mrznje.

bas mi je drago cuti kako ste se uvjek snasli.samo neznam kome onda ono plakanje i jaucenje svake godine na dan pobjede i domovinske zahvalnosti sto se cuje iz beograda?
    sto se pajica tice cast izuzecima a gdje su ostali hrvati bili?ima puno vise primjera na drugoj strani gdje su se srbi(a ne cetnici ko ti)borili za hrvatsku.ti ljudi mogu mirno zivjeti u hrvatskoj,ali vi cetnici i ratni zlocinci bolje vam je da ostajete tamo gdje vam je mjesto.najbolje bi bilo negdje oko topola kod omiljenog dzenerala kako bi mu svaki dan donio cvijece.jer knin je bio i bice zauvjek hrvatski grad.
    Kakve veze ima jedno i drugo? Zar‘ je nama zabranjeno oplakati svoje najmilije koji su izgubili zivot? Stalno spominjete Boga (kao ti par stranica unazad) kao gladan hljeba, a djavolu sluzite od pamtivjeka. Nisam ti ja kriv, da ste vi imali poludjelu rulju i vasu kvaziintelektualnu i sovinistcki sljam, i da stalno nasjedas na izmisljotine Ivana Tolja i Suskove promizdbene kuhinje. Ma sta mi rece‘, kako je tim srbima bilo boriti se u raznim bojnama i zdrugovima kao recimo slavne (al samo po zlocinima) 4. bojne gardijske brigade, koja je nosila imena hrvatskih viteza Francetica i Bobana. Vidim kako prihvacate te vase branitelje srpske nacionalnost. A svako malo, napadate one nemocne starce i oskrnavljate pravoslavne crkve. Jel‘ to ta Hrvatska, za koju se borio jedan mali dio srba? Da strahuju na svakom koraku, zato sto su srbi? Da im‘ djeca nesmu da idu na vjeronauku? Ti si najbolji rezultat tudjmanove propagandne-masinerije, jer za tebe je svaki zlocinac koje sluzi vojsku u JNA od 01.01.1990 i kasnije SVK, ma bio on tenkista, oficir, vozac kamiona, izvjestavac ili nesto drugo. Pocni konacno mislit‘ sam svojom ludom glavom, nemoj stalno nasjedat na propagandu koju vrsite od pocetka rata do danasnjih dana. Kod nas je vrsena propaganda za vrijeme rata, danas se niti jedan jedini dogadjaj nespominje, samo kad je neka vazna godisnjica, za razliku od vaseg „programa“, kojim svakim danom punite glavu hrvatskom „pucanstvu“. Pokojni Pajic nije bio jedini slucaj, mogu ti jos takvih primjera napisat', da im je lako bilo to nije, bio je rat, najvaznije da im nije falila dlaka sa glave.

vidi se da su na tebi ostavili duboki trag,jer ni seselj ti nije ravan sto se mrznje tice.a za ono ostalo neznam sta mi zelis reci.kakve penzije?
    Duboki trag? Da nisi slucajno studirao filozofiju ili psihilogiju, da postavljas takve dijagnoze. Nezivim ti ja u tom tvoj nacional-sovinistickom raju, koja je sve samo ne multikulturna. To sto eto nekada znate odglumit‘ tolerantno podneblje uz bengalske vatre demokracije za vanjsku optrebu, to je vec druga stvar. One penzije, za koje ste se vazda uvijek borili, ili bolje receno, da ste sacuvali „tekovine“ domovinskog rata i teznje hrvatskog naroda, bilo to u onom il ovom ratu. Jos jedan dobar savjet, prvo rijes‘ svoju bolesnu sovinisticku mrznju, pa se tek onda drugima obrati.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Gledaj, to sto mislis da si ekspert i poznalac bas svega i svacega, ta tvoja „istina“ jedna i jedina dovodite u te smjesne situacije.

Jel‘ to takodjer pise u tvom ustaskom prirucniku kojeg drzis u svom dzepu, da u svakom trenutku mozes iznjeti cinjenice? Mozemo i imenovat neki dio elite NDH koja je docekana crvenih tepihom, koja jos dan danas ima imena ulica i koji bezbrizno zive u Hrvatskoj. Onaj ko tvrdi, da nismo izbaceni iz ustava, da niste postavjali razne svoje punktove po putevima, da ste poceli za svaki grad u RH pravt‘ spiskove srba uglednih i sposobnih, koje je trebalo „samo“ stavit na odstrel, taj za sebe nemoze tvrdit da je objektivan, sto u tvom slucaju davno vec nije slucaj. Sa obzirom, iz kojeg kraja potices, to me uopste i necudi. Genetika mrznje.

hoces li i ti jedan primjerak ili sto si se non-stop nadovezao tog famoznog prirucnika?a sta se ndh tice,slobodno napisi koja elita to danas bezbrizno zivi i gdje su te ulice.
    a ostale stvari su bile reakcije hrvatske na vase otvorene provokacije i prijetnje.zato nemijesaj kruske i jabuke
    a sto se moga kraja tice,ovdje su srbi vise dobro dosli nego u svakom drugom hrvatskom kraju

Kakve veze ima jedno i drugo? Zar‘ je nama zabranjeno oplakati svoje najmilije koji su izgubili zivot? Stalno spominjete Boga (kao ti par stranica unazad) kao gladan hljeba, a djavolu sluzite od pamtivjeka. Nisam ti ja kriv, da ste vi imali poludjelu rulju i vasu kvaziintelektualnu i sovinistcki sljam, i da stalno nasjedas na izmisljotine Ivana Tolja i Suskove promizdbene kuhinje. Ma sta mi rece‘, kako je tim srbima bilo boriti se u raznim bojnama i zdrugovima kao recimo slavne (al samo po zlocinima) 4. bojne gardijske brigade, koja je nosila imena hrvatskih viteza Francetica i Bobana. Vidim kako prihvacate te vase branitelje srpske nacionalnost. A svako malo, napadate one nemocne starce i oskrnavljate pravoslavne crkve. Jel‘ to ta Hrvatska, za koju se borio jedan mali dio srba? Da strahuju na svakom koraku, zato sto su srbi? Da im‘ djeca nesmu da idu na vjeronauku? Ti si najbolji rezultat tudjmanove propagandne-masinerije, jer za tebe je svaki zlocinac koje sluzi vojsku u JNA od 01.01.1990 i kasnije SVK, ma bio on tenkista, oficir, vozac kamiona, izvjestavac ili nesto drugo. Pocni konacno mislit‘ sam svojom ludom glavom, nemoj stalno nasjedat na propagandu koju vrsite od pocetka rata do danasnjih dana. Kod nas je vrsena propaganda za vrijeme rata, danas se niti jedan jedini dogadjaj nespominje, samo kad je neka vazna godisnjica, za razliku od vaseg „programa“, kojim svakim danom punite glavu hrvatskom „pucanstvu“. Pokojni Pajic nije bio jedini slucaj, mogu ti jos takvih primjera napisat', da im je lako bilo to nije, bio je rat, najvaznije da im nije falila dlaka sa glave.

par stranica prije si nesto napisao o argumentima,objektivnosti i istini.
    u redu, znao sam da su to samo floskule i da udaras praznu slamu,ali izadji malo na zrak da se tamo ispuses. a za tvoje frustracije sam ti preporucio doktora:

Duboki trag? Da nisi slucajno studirao filozofiju ili psihilogiju, da postavljas takve dijagnoze. Nezivim ti ja u tom tvoj nacional-sovinistickom raju, koja je sve samo ne multikulturna. To sto eto nekada znate odglumit‘ tolerantno podneblje uz bengalske vatre demokracije za vanjsku optrebu, to je vec druga stvar. One penzije, za koje ste se vazda uvijek borili, ili bolje receno, da ste sacuvali „tekovine“ domovinskog rata i teznje hrvatskog naroda, bilo to u onom il ovom ratu. Jos jedan dobar savjet, prvo rijes‘ svoju bolesnu sovinisticku mrznju, pa se tek onda drugima obrati.
    moram svaki put smijati kad mi cetnik nesto prica o multikulti iako je pun prerasuda,mrznje i kompleksa

hoces li i ti jedan primjerak ili sto si se non-stop nadovezao tog famoznog prirucnika?a sta se ndh tice,slobodno napisi koja elita to danas bezbrizno zivi i gdje su te ulice.
    a ostale stvari su bile reakcije hrvatske na vase otvorene provokacije i prijetnje.zato nemijesaj kruske i jabuke::wink:
    a sto se moga kraja tice,ovdje su srbi vise dobro dosli nego u svakom drugom hrvatskom kraju
    Netreba mi hvala, znam kakvi su vam „vjerodostojni“ autori, dal‘ se to radilo o Davoru Paukovicu, Nikici Baricu, Slobodanu Praljku, Dragana Ogurlica, Petra Janjica ili Davora Marijana. Ocito te cude reakcije srba u tom ludom vrijemenu. Sta si ocekivao, kada nazoves ulicu po Mili Budaku, da se srbi dive njegovim pitomim pjesmama. A valjda znas pametnjakovicu, kada i cega je bio ministar, i trebao bi znat da je u junu 1941 u Gospicu odrzao onaj njegov‘ cuveni govor, odnosno njegovu „formulu rijesenja remetilackog faktora, 1/3 srba pobit, 1/3 pokatolict/prekrstit a ostalu trecinu protjerat. I srbi da prihvate „postupke“ jednog Spegelja, Brodarca, Vekica, Glavasa i ostalog sljama? Jesmol‘ trebali prihvat tu Hrvatsku, u kojoj je svaki srbin proglasavan snajperistom, teroristom, okupatorom, banditom itd.? Aj‘ reci ti meni, kakav je to znak srpskom narodu (i jevrejcima, koji su tada najostrije protestovali zbog takvih postupka), kada se promjeni naziv trga zrtava fasizma u trg hrvatskih velikana, a da nezaborvim, da je prvobitno ime podsjecalo da se tamo nalazilo glavno sjediste Gestapo-a. Da ti navedem jos par primjera, nekih zastupnika, koji nisu bas dali srbima uvjerenje, da je Hrvatska njihova domovina/otadzbina, kao zastupnik Damir Majovic, kada je rekao, da netreba srbima vjerovat, ni kad darove donose ili poslanik Ivan Milas, kada je onako „toplo“ porucio srbima, da ce na „nase pravo odgovorit ostrim macem, i da je dan obracuna vrlo blizu.“ Da poznato mi je to vase „gostoprimstvo“, a i one mnoge jame srpskih kostiju po Hercegovini mi govori, koliko su srbi dobrodosili u te krajeve.

par stranica prije si nesto napisao o argumentima,objektivnosti i istini.
    u redu, znao sam da su to samo floskule i da udaras praznu slamu,ali izadji malo na zrak da se tamo ispuses. a za tvoje frustracije sam ti preporucio doktora:
    Naravno, ako bude potrebno, jos jednom cu ti to ponovit. Evo ti dokaza, da nisi odgovorio na postavljena pitanja neg‘ se stalno izmotavas iza neceg drugog. Nista ti nebrini, imam dovoljno „kiseonika“ kod mene, osjecam se sasvim zdravo, ko da mi je 20 godina. Nego, sto ljecis stalno svoje bolesne umove na koncertima puskomitraljesca iz Cavoglava sa tvojim crnim kosuljama, nije valjda da si spao na takve niske grane. Da je cika Raskovic jos ziv, njega bi ti preporucio, hrvati se nikada nisu zalili na njega, bas je bio specijaliziran i strucan za takve pacove kao tebe.

moram svaki put smijati kad mi cetnik nesto prica o multikulti iako je pun prerasuda,mrznje i kompleksa
    Samo se ti smiji, dobro je za zdravlje i duze ces zivjet. Sve te nabrojane simptome utvrdio bi ti pokojni dr. Jova i dao bi ti dijagnozu, da si zrio za ludnicu
    E da znas samo koliko je hrvata bilo u cetnicima, pukao bi od muke

Netreba mi hvala, znam kakvi su vam „vjerodostojni“ autori, dal‘ se to radilo o Davoru Paukovicu, Nikici Baricu, Slobodanu Praljku, Dragana Ogurlica, Petra Janjica ili Davora Marijana.

sta im fali pogotovo praljak je vise nego vjerodostojan.otidji na njegovu stranicu prije nego ovdje bezveze meljes

Ocito te cude reakcije srba u tom ludom vrijemenu.

to su bile akcije a ne reakcije

Sta si ocekivao, kada nazoves ulicu po Mili Budaku, da se srbi dive njegovim pitomim pjesmama. A valjda znas pametnjakovicu, kada i cega je bio ministar, i trebao bi znat da je u junu 1941 u Gospicu odrzao onaj njegov‘ cuveni govor, odnosno njegovu „formulu rijesenja remetilackog faktora, 1/3 srba pobit, 1/3 pokatolict/prekrstit a ostalu trecinu protjerat.

znam ja ko je mile budak bio.pokusali su ga cetnici ubiti vec 1932,morao je bjezati a kad se vratio zatvorili su ga i ubili mu zenu.
    pa se sada srbi cude sto je drzao ovake govore.

I srbi da prihvate „postupke“ jednog Spegelja, Brodarca, Vekica, Glavasa i ostalog sljama? Jesmol‘ trebali prihvat tu Hrvatsku, u kojoj je svaki srbin proglasavan snajperistom, teroristom, okupatorom, banditom itd.? Aj‘ reci ti meni, kakav je to znak srpskom narodu (i jevrejcima, koji su tada najostrije protestovali zbog takvih postupka), kada se promjeni naziv trga zrtava fasizma u trg hrvatskih velikana, a da nezaborvim, da je prvobitno ime podsjecalo da se tamo nalazilo glavno sjediste Gestapo-a.

zidovi su mozda protestirali ali nisu usli u vojni sukob sa hrvatima.zato su i ostali tu gdje je jesu a niko ih nije dirao.da ste se i vi tako ponasali.......zato nemoj prebaciti krivnju na drugu stranu.

Da ti navedem jos par primjera, nekih zastupnika, koji nisu bas dali srbima uvjerenje, da je Hrvatska njihova domovina/otadzbina, kao zastupnik Damir Majovic, kada je rekao, da netreba srbima vjerovat, ni kad darove donose ili poslanik Ivan Milas, kada je onako „toplo“ porucio srbima, da ce na „nase pravo odgovorit ostrim macem, i da je dan obracuna vrlo blizu.“

nemoj izvlaciti stvari iz konteksta.sta si mislio?da ce sutjeti na vase provokacije i na vasu secesiju?ne budi naivan

Da poznato mi je to vase „gostoprimstvo“, a i one mnoge jame srpskih kostiju po Hercegovini mi govori, koliko su srbi dobrodosili u te krajeve.

uocljivo je da mnogo toga neznas.jesu li i tamo milijon srba izgubili zivaota?mnogo su vise hrvata tamo stradali nego srba

Naravno, ako bude potrebno, jos jednom cu ti to ponovit. Evo ti dokaza, da nisi odgovorio na postavljena pitanja neg‘ se stalno izmotavas iza neceg drugog. Nista ti nebrini, imam dovoljno „kiseonika“ kod mene, osjecam se sasvim zdravo, ko da mi je 20 godina.

nisi ni ti odgovorio koja je to ndh elita u hrvatskoj sto bezbrizno zivi tamo.
    Nego, sto ljecis stalno svoje bolesne umove na koncertima puskomitraljesca iz Cavoglava sa tvojim crnim kosuljama, nije valjda da si spao na takve niske grane. Da je cika Raskovic jos ziv, njega bi ti preporucio, hrvati se nikada nisu zalili na njega, bas je bio specijaliziran i strucan za takve pacove kao tebe.

nije toliko duhovit ko baja mali ali ima par dobrih pjesama

Samo se ti smiji, dobro je za zdravlje i duze ces zivjet. Sve te nabrojane simptome utvrdio bi ti pokojni dr. Jova i dao bi ti dijagnozu, da si zrio za ludnicu
    E da znas samo koliko je hrvata bilo u cetnicima, pukao bi od muke
    karadzic je bio sto puta bolji od tog bradatog klauna.
    koliko je hrvata bilo u cetnicima?mnogo jer su to bili pravoslavni hrvati kao i tvoj dida:

@Cigo

Prije nego sto ti odgovorim, predlazem, da ovaj nas razgovor/svadju/brbljanje prebacimo na jedan novi topic, jel' smo odavno skrenuli sa teme, naravno ukoliko se tvoja malenkost slaze sa ovim prijedlogom.

@Cigo

Prije nego sto ti odgovorim, predlazem, da ovaj nas razgovor/svadju/brbljanje prebacimo na jedan novi topic, jel' smo odavno skrenuli sa teme, naravno ukoliko se tvoja malenkost slaze sa ovim prijedlogom.
    nema problema,ja sam uvjek spreman za razgovor.

Vojvodina,vojvodina !!

Vojvodina je Magyarzar

Zitat Zitat von Dardania Beitrag anzeigen
    Vojvodina je Magyarzar
    Hauptsache Serbien nimmt Schaden nicht wahr

Und dann meinen bestimmte Albaner hier, sie hätten nichts gegen Serben/Serbien

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    Hauptsache Serbien nimmt Schaden nicht wahr

Und dann meinen bestimmte Albaner hier, sie hätten nichts gegen Serben/Serbien
    Haben wir auch nicht! Wir sind für Serbien, denn wenn Serbien kleiner ist können sie sich mehr darauf konzentrieren!