BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 76 ErsteErste 1234561252 ... LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 751

Volkszählung 2011 Mazedonien

Erstellt von Fan Noli, 13.09.2010, 19:24 Uhr · 750 Antworten · 40.764 Aufrufe

 1. #11
  Fan Noli
  Zitat Zitat von Bosnian-Boy Beitrag anzeigen
  Hmm ich denke 5% Bosniaken
  58 % Mazedonier
  27 % Albaner
  4 % Türken
  3 % Roma
  2 % Serben
  5 % Bosniaken
  1 % Rest


  zufrieden?^^

 2. #12
  Avatar von Koma

  Registriert seit
  01.01.2007
  Beiträge
  21.138
  ich glaub dass die albaner auf 30-33 % kommen

 3. #13
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.461
  Zitat Zitat von Jakob Mosli Beitrag anzeigen
  so ungefähr stell ich mir das vor.
  Okay Müsli, da du ein guter Abnehmer meiner Kiwis bist, werde ich mich. Nur für dich! Als Bulgare deklarieren bei der Volkszählung.

  Vielleicht schaffen die Bulgaren dann über die 500er Grenze zu kommen.

  Az iskam B'lgariya

 4. #14
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296

  Frage

  Zitat Zitat von Гуштер Beitrag anzeigen
  Okay Müsli, da du ein guter Abnehmer meiner Kiwis bist, werde ich mich. Nur für dich! Als Bulgare deklarieren bei der Volkszählung.

  Vielleicht schaffen die Bulgaren dann über die 500er Grenze zu kommen.

  Az iskam B'lgariya
  was soll das bedeuten

 5. #15
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.461
  Zitat Zitat von Nikola Gruevski Beitrag anzeigen
  was soll das bedeuten
  Jas sakam Bugarija.

  Ist doch genau die selbe Sprache, Mensch

 6. #16
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296
  Zitat Zitat von Гуштер Beitrag anzeigen
  Jas sakam Bugarija.

  Ist doch genau die selbe Sprache, Mensch
  omg ,da versteh ich ja serbisch besser als diese reitervolksprache bulgarisch :
  die sprache ist garnicht gleich,klingt schrecklich

 7. #17

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Diaspora shqiptare: Qeveria do tė manipuloj me regjistrimin e popullsisė


  Diaspora shqiptare ka reaguar lidhur me shpalljen e datės sė mbajtjes sė regjistrimit nė Maqedoni nga 1 prilli deri mė 15 prill tė vitit tė ardhshėm, duke e vlerėsuar kėtė periudhė si tė papėrshtatshme.
  Shoqatat shqiptare nė diasporė kanė alarmuar se nė kėtė periudhė tė regjistrimit mund tė ndodhin manipulime dhe pėrjashtimi i tyre nga procesi i regjistrimit.
  Komuniteti shqiptaro-amerikan nė shtetin e Ilionisit dhe nė Nju Jork ka reaguar duke nėnvizuar se pėrfaqėsuesit politik shqiptar nė Maqedoni duhet tė jenė tė vėmendshėm rreth vendimeve tė tyre, qė siē nėnvizohet mund tė jenė fatale pėr shqiptarėt dhe numrin e tyre nė Maqedoni.
  “Si tė shpallet regjistrimi, kur nuk janė qartėsuar modalitetet se ēfarė parashihet me numrin e madh tė shqiptarėve qė jetojnė jashtė vendlindjes. Duhet urgjentisht tė hapet debat rreth kėsaj ēėshtje dhe tė na sqarohet se ēfarė nė tė vėrtetė do tė ndodhė me kėtė proces shumė tė ndjeshėm”, theksojnė pėr agjencinė e lajmeve INA, pėrfaqėsues tė kėtij komuniteti.
  Komuniteti shqiptaro-amerikan druan se VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski do tė pėrdor skenarė dhe strategji pėr manipulimin e sėrishėm tė shqiptarėve.
  Njė reagim i njėjtė ėshtė bėrė edhe nga Bashkėsia Shqiptare me seli nė Gjermani, e cila gjithashtu kritikon datėn e pėrcaktuar pėr regjistrim, nė periudhėn kur siē thuhet nuk ėshtė i pranishėm numri i madh i shqiptarėve qė jetojnė pėrkohėsisht dhe punojnė nė botėn e jashtme.
  “Nė vend se tė bėhej qė regjistrimi tė zhvillohej nga korriku apo fillimi i gushtit, kjo ndodhė nė njė periudhė kur gjitha vendbanimet shqiptare janė tė boshatisura, duke pėrfshirė fshatra tė tėra, qė janė jashtė vendit nė mėrgim. Ėshtė njė gabim i madh qė mund tė na pėrsėritet kėtu nga papėrgjegjshmėria e politikės shqiptare, e cila konsiderohet totalisht e dėshtuar”, theksohet nė reagimin e bashkėsisė shqiptare.
  Sipas statistikave jozyrtare tė demografėve, rreth 300 mijė shqiptarė jetojnė jashtė vendit, mirėpo kėto shifra dyshohet tė jenė edhe mė tė larta.
  Qeveria e Maqedonisė dje ka shpallur 1 prillin e vitit tė ardhshėm pėr mbajtjen e regjistrimit tė popullsisė, duke siguruar transparencė tė plotė dhe monitorim nga institucioni evropian Eurostat.
  Zėvendėskryeministri Abdilaqim Ademi dhe ministri i Drejtėsisė, Mihajllo Manevski premtuan pėrfaqėsim tė drejtė tė shqiptarėve nėpėr nivelet e Komisionit tė regjistrimit dhe qasje nė kėtė proces.
  Ky ėshtė regjistrimi i radhės qė do tė realizohet pas atij tė vitit 2002, kur shqiptarėt dolėn si popullsi me 25,17 pėr qind, maqedonasit 64,18 pėr qind, turqit rreth 4 pėr qind dhe komunitetet e tjera rome, boshnjake, serbe, etj.

 8. #18
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614
  Zitat Zitat von Fan Noli Beitrag anzeigen
  58 % Mazedonier
  27 % Albaner
  4 % Türken
  3 % Roma
  2 % Serben
  5 % Bosniaken
  1 % Rest


  zufrieden?^^
  ich denke in jahre 2050?

  60% Albaner

  26% Mazedonier

  14% Rest

 9. #19

  Registriert seit
  22.01.2010
  Beiträge
  1.703
  Heutzutage werden Volkszählungen so gemacht, Meine Prognose:
  60% Muslime
  40% Rest

  Sowas würde mir gefallen, und 2050 90% Muslime

 10. #20

  Registriert seit
  04.05.2009
  Beiträge
  13.681
  Zitat Zitat von Bosnian-Boy Beitrag anzeigen
  Hmm ich denke 5% Bosniaken
  Nein,viel mehr.
  92%

Seite 2 von 76 ErsteErste 1234561252 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Volkszählung Kosovo 2011
  Von Albion im Forum Kosovo
  Antworten: 1020
  Letzter Beitrag: 22.02.2012, 08:33
 2. Volkszählung 2011 in Montenegro
  Von DZEKO im Forum Politik
  Antworten: 722
  Letzter Beitrag: 20.07.2011, 02:45
 3. Volkszählung 2011 in Kosovo
  Von DZEKO im Forum Kosovo
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 29.03.2011, 23:03
 4. Erste Volkszählung im April 2011
  Von Fan Noli im Forum Kosovo
  Antworten: 63
  Letzter Beitrag: 14.02.2010, 18:36