BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 26 von 36 ErsteErste ... 16222324252627282930 ... LetzteLetzte
Ergebnis 251 bis 260 von 357

Volkszählung Montenegro 2011: Serben sollen ohne Angst zu das stehen was sie sind

Erstellt von _Hajduk_, 27.01.2011, 11:09 Uhr · 356 Antworten · 12.417 Aufrufe

Zitat Zitat von MaxMNE Beitrag anzeigen
    Was interessiert mich die Meinung von Außenstehenden...
    Montenegro ist völkerrechtlich anerkannt und von daher nicht weniger als euer Serbien. Laßt uns in Ruhe und kümmert Euch lieber darum dass Ihr Euren wertlosen Schlamm- und Pfützenstaat einigermaßen in Gang bekommt.
    Schlamm- und Pfützenstaat?
    Du dummes Stück scheiße hab ich deinen Staat jemals beleidigt?

MaxMNE
    Zitat Zitat von _Hajduk_ Beitrag anzeigen
    Pitacu te ja koje bitanga kad vam pocnu albanci da traze juzni deo pa mozda i sandzaklije pocnu da traze neku autonomiju pa mozda i srbi po sto ste sad sami vasi ljudi deklarirali kao etnicku manjinu. U sustini oni se vama ismejavaju kako ste glupi i cepate drzavu njima to odgovara za buducnost razumes?
    Pa nek probaju da prave neka sranja. Ne bi bilo prvi put da dobiju po p*cki.
    Ja uopste ne negiram da su nam Srbi najbliskiji narod, samo u istu drzavu necemo sa vama. Mislim, budi ozbiljan, danas nema stranke koja trazi da Crna Gora opet bude dio neke zajednice sa Srbijom ili cak dio Srbije.
    To su vase fantazije. Vjerovatno dobro shvacate da je to iza nas, samo iz inata dajete kontra.

MaxMNE
    Zitat Zitat von C-walker Beitrag anzeigen
    Schlamm- und Pfützenstaat?
    Du dummes Stück scheiße hab ich deinen Staat jemals beleidigt?
    Indem du ihm die Eigenständigkeit aberkennst, ja.

Sjecam se kako su neke izbjeglice pocele da seru iako smo ih srdacno primili, pa smo ih jednostavno isporucili bosanskim Srbima.
    Ja uopste ne negiram da su nam Srbi najbliskiji narod, samo u istu drzavu necemo sa vama. Mislim, budi ozbiljan, danas nema stranke koja trazi da Crna Gora opet bude dio neke zajednice sa Srbijom ili cak dio Srbije.
    To su vase fantazije. Vjerovatno dobro shvacate da je to iza nas, samo iz inata dajete kontra.

Pazi nemam ja konkretno nesto protiv drzave Crne Gore nego sto se proba da brise srpska istorija i kultura u CG fakticno da svet misli da tu nikad nije bilo srpsko. Nemoze na taj nacin i dalje kome ti bre da dajes po picki kad se narod digne a vecina su u nekim prostorima?

Ajd sad da se ne cackamo tamo vamo nego pricamo realno. Imam dva pitanja.

1.Ajd da su stvarno vecina Crnogoraca za samostalnu drzavu. A sto ti neces da priznas cinjenicu da vecina pravi ti pravoslavnih Crnogoraca nisu hteli da se odvoje od Srbije? Sto Crnogorci koji zive u Srbiji nisu smeli da daju svoj glas a Crnogorci iz SAD, nemacke i picke materine u Australiji smeli da daju glas za nezavisnost? A i kad pogledamo referendum 2006, pravi Crnogoraca su i tat bez oni iz Srbije hteli da ostanu u SCG (44,5%) pored 30% Crnogoraca i 25% manjine koji su hteli nezavisnost. Da ne pricamo o Crnogorcima koji nisu smelui da glasaju.

2.dalje nerazumem kako ti mozes Crnogorcu iz Crnegore ko ima isti govor, kulturu i akcenat kao ti da kazes da nije Crnogorac nego samo Srbin iz CG??

Indem du ihm die Eigenständigkeit aberkennst, ja.

Was wenn diese Eigenständigkeit nicht fair abgelaufen ist?

Zitat Zitat von Al_Bundy Beitrag anzeigen
    Ja ja, ali neki ljudi stvarno nemaju nesta pametnije da rade nego da se rade budalama !!!

Evo vi nesta dje si mozete razbijati glavu, spustam se vec na taj nivo da moram pravdati srbima Crnu Goru ))))

Zasto se Crna Gora nikada nije nazvala ka "Juzna Srbija" ili "Republika Srpska" ili nesto slicno, ako su vec Crnogorci???

Srpstvo nije kod Crnogoraca poticalo iz naroda vec iz vladajuceg kruga.

Zasto Crnogorci ako su vec Srbi za vrijeme Osmana, 3 Vijeka, imali svoju Drzavu koja nije imala srpko ime u sebi?

da nisi mozda podgorcanin prljavi...

Weißt du nicht, was Savo Petrovic meinte ?

Er sagte selber, wenn Milos Partei und Milo selber ( er nannte sie die Partei der Kriminellen) nicht von der Fläche verschwindet, dann wird er zusammen mit der serbischen opposition eine Partei gründen und für die Wiedervereinigung werben...wusstest du das nicht ?

MaxMNE
    Pazi nemam ja konkretno nesto protiv drzave Crne Gore nego sto se proba da brise srpska istorija i kultura u CG fakticno da svet misli da tu nikad nije bilo srpsko. Nemoze na taj nacin i dalje kome ti bre da dajes po picki kad se narod digne a vecina su u nekim prostorima?
    Sve ce ici ako mora.

Ajd sad da se ne cackamo tamo vamo nego pricamo realno. Imam dva pitanja.

1.Ajd da su stvarno vecina Crnogoraca za samostalnu drzavu. A sto ti neces da priznas cinjenicu da vecina pravi ti pravoslavnih Crnogoraca nisu hteli da se odvoje od Srbije? Sto Crnogorci koji zive u Srbiji nisu smeli da daju svoj glas a Crnogorci iz SAD, nemacke i picke materine u Australiji smeli da daju glas za nezavisnost? A i kad pogledamo referendum 2006, pravi Crnogoraca su i tat bez oni iz Srbije hteli da ostanu u SCG (44,5%) pored 30% Crnogoraca i 25% manjine koji su hteli nezavisnost. Da ne pricamo o Crnogorcima koji nisu smelui da glasaju.
    Po mom misljenju je ispravno da o statusu svoje drzave oni glasaju, koji u njoj zive.
    Sto se onih u CG tice koji su za drzavnu zajednicu glasali, mislim da je tu osjecaj solidarnosti radi Kosova imao veliki utjecaj. Nije ni logicno da je po popisu CG stanovnistva iz 1991. bilo manje od 10% Srba, a jedanaest godina kasnije ih je od jednom preko 30%. Samo sniziti ce se to opet...

2.dalje nerazumem kako ti mozes Crnogorcu iz Crnegore ko ima isti govor, kulturu i akcenat kao ti da kazes da nije Crnogorac nego samo Srbin iz CG??
    Ja mu to samo kazem ako se on takvim smatra.

MaxMNE
    Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    Weißt du nicht, was Savo Petrovic meinte ?

Er sagte selber, wenn Milos Partei und Milo selber ( er nannte sie die Partei der Kriminellen) nicht von der Fläche verschwindet, dann wird er zusammen mit der serbischen opposition eine Partei gründen und für die Wiedervereinigung werben...wusstest du das nicht ?
    Soll er mal. Wir werden sehen wieviel Stimmen er bekommt.

Dass es überhaupt eine richtige Opposition in Crna Gora gibt bezweifeln übrigens so einige. Da ist sehr viel mit DPS/SDP verwoben.

Soll er mal. Wir werden sehen wieviel Stimmen er bekommt.

Einer von euch beiden hat doch Savo Petrovic als den Vorzeigemontenegriner hier angeführt oder nicht ?