BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 31 von 36 ErsteErste ... 21272829303132333435 ... LetzteLetzte
Ergebnis 301 bis 310 von 357

Volkszählung Montenegro 2011: Serben sollen ohne Angst zu das stehen was sie sind

Erstellt von _Hajduk_, 27.01.2011, 11:09 Uhr · 356 Antworten · 12.419 Aufrufe

IMT

Zitat Zitat von MaxMNE Beitrag anzeigen
    Volkszählung Montenegro 2011: Serben sollen ohne Angst zu das stehen was sie sind

OK, hatte ich falsch in Erinnerung.

Aber DPS irrelevant? :icon_smile:

Welche Erinnerung?? Wenn man keine Ahnung hat,dann kann man nicht von falscher Erinnerung sprechen...

Al su nam se zahvalili 1918...
    pa sta da ti kazem, svako je patio pod vladom Karadjordjevica odnosno kralja aleksandra i srpski narod, trpali pare u dzepove a narod je gladovao...pored toga su tada 80 % Crnogorca bili za ujedinjenje...

dal' je moguce da dijelimo stav, da su Srbi i Crnogorci etnicki skoro isti naord...?

MaxMNE
    Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    dal' je moguce da dijelimo stav, da su Srbi i Crnogorci etnicki skoro isti naord...?
    Isti i razliciti smo kao i svi ostali od Ex-Jugosa. Ja sam vec jednom napisao da Hrvat iz Zagorja ima genetski vise zajednickog sa Slovencem nego sa Hrvatom iz Hercegovine. Tako i prosjecni Crnogorac ima vise zajednickog sa Hercegovcem i Dalmatincem nego sa Srbijancem.
    Narodi su se kod nas relativno kasno stvarali, a dominirajucu ulogu su tu imale crkve. Da su kojim slucajem Crnogorci katolici (i da imaju zajednicku istoriju sa Hrvatima), ti i mnogi drugi bi danas tvrdili da ste najveci Hrvati. To je jednostavno tako.

Isti i razliciti smo kao i svi ostali od Ex-Jugosa. Ja sam vec jednom napisao da Hrvat iz Zagorja ima genetski vise zajednickog sa Slovencem nego sa Hrvatom iz Hercegovine. Tako i prosjecni Crnogorac ima vise zajednickog sa Hercegovcem i Dalmatincem nego sa Srbijancem.
    Narodi su se kod nas relativno kasno stvarali, a dominirajucu ulogu su tu imale crkve. Da su kojim slucajem Crnogorci katolici, ti i mnogi drugi bi danas tvrdili da ste najveci Hrvati. To je jednostavno tako.
    Kao prvo ja sam citao jednom nakon genetskog istrazivanja na Balkanu da Hercegovci ( istocnjaci) i Crnogorci imaju najcistiju krv, valjda ti je poznato zasto. Pored toga nije ni cudo da su ti Hercegovci blizi nego juzno-Srbijanci,jer mi imamo istu krv ( stara Hercegovina), istu nosnju, skoro isti jezik/dijalekat itd...a sa Dalmatincima nemamo nista. Nije bas istina da nemamo nista sa Srbijancima, jer imamo isto porijeklo i Srbi i Crnogorci su se mijesali kroz cijelu istoriju, dakle da danas vise nego pola Srbije ima svoje porijeklo u Crnoj Gori...

MaxMNE
    dakle da danas vise nego pola Srbije ima svoje porijeklo u Crnoj Gori...
    Ne znam bas. Da se kaze pola Beograda, rekao bi ok. Ali pola Srbije...
    Vecinom se po izgledu moze prosuditi otkud je neko.

Ne znam bas. Da se kaze pola Beograda, rekao bi ok. Ali pola Srbije...
    Vecinom se po izgledu moze prosuditi otkud je neko.
    Pa dje god pitam otkud ti korijeni vuku, dal' pitam Krajisnika iz Banja Luke, ili Sumadinca, il Beogradjanina...rece meni svako od njih iz Crne Gore.

MaxMNE
    Pa dje god pitam otkud ti korijeni vuku, dal' pitam Krajisnika iz Banja Luke, ili Sumadinca, il Beogradjanina...rece meni svako od njih iz Crne Gore.
    To te velikosrbi manipulisu. Pazi se.

Kao prvo ja sam citao jednom nakon genetskog istrazivanja na Balkanu da Hercegovci ( istocnjaci) i Crnogorci imaju najcistiju krv, valjda ti je poznato zasto. Pored toga nije ni cudo da su ti Hercegovci blizi nego juzno-Srbijanci,jer mi imamo istu krv ( stara Hercegovina), istu nosnju, skoro isti jezik/dijalekat itd...a sa Dalmatincima nemamo nista. Nije bas istina da nemamo nista sa Srbijancima, jer imamo isto porijeklo i Srbi i Crnogorci su se mijesali kroz cijelu istoriju, dakle da danas vise nego pola Srbije ima svoje porijeklo u Crnoj Gori...
    Pa zar neznate da su Crno Gorci i mi SRBIJANCI isto Pleme??Jel se vi to shalite ili stvarno neznate??Mamino selo se zove BOLJARE.....jer vam to od negde poznato???Oni su prvo bezali od turaka iz srbija za crnu goru i stvorili selo Boljare na granici Crne Gore/Srbije pa onda posle kad su se povukli Turci otishli prema Vlasotince (Leskovac) gde je jako plodna zemlja i tu se doselili i stvorili isto selo sa istim imenom BOLJARE!!!

To te velikosrbi manipulisu. Pazi se.
    u kojem smislu, ma da su ponosni Srbi, i opet kazu da poticu iz Crne Gore...nije mi jasno u kojem smislu...?

Zitat Zitat von sonja1612c Beitrag anzeigen
    Pa zar neznate da su Crno Gorci i mi SRBIJANCI isto Pleme??Jel se vi to shalite ili stvarno neznate??Mamino selo se zove BOLJARE.....jer vam to od negde poznato???Oni su prvo bezali od turaka iz srbija za crnu goru i stvorili selo Boljare na granici Crne Gore/Srbije pa onda posle kad su se povukli Turci otishli prema Vlasotince (Leskovac) gde je jako plodna zemlja i tu se doselili i stvorili isto selo sa istim imenom BOLJARE!!!
    isto smo pleme, samo sto su neki krajevi cistij nego ostali...