BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 73 von 82 ErsteErste ... 2363697071727374757677 ... LetzteLetzte
Ergebnis 721 bis 730 von 815

Vukovar vs. Вуковар

Erstellt von Grdelin, 05.01.2013, 16:36 Uhr · 814 Antworten · 116.631 Aufrufe

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Ne, der Mann ist Kroate. Nachdem ich ihre drei Kinder gesehen habe konnte ich eh nimmer böse sein.
    Geht doch

Karlovačka županija: Opet skinute ćirilične table u Hrvatskoj

http://www.haber.ba/mobile/vijesti/r...hrvatskoj.html

PA GDJE ŽIVIMO MI? , SRAMOTA!

poštovani admine molio bih vas da ovo objavite ne radi mene nego zbog drugih mladih momaka i cura koje vole Hrvatsku, jučer sam se vozio autom i na cd-u mi je svirala pjesma od Miše Kovača "To je zemlja gdje žive Hrvati "

da bi me kod Vukovarske bolnice zaustavila policija i gospodin u plavom me je uredno tražio dokumente vozačku i prometnu i sve je bilo u redu dok nije vidio moje ime i prezime i krunicu u mome autu i čuo pjesmu koja mi svira "To je zemlja gdje žive Hrvati"

zatim mi je dotični policajac rekao kako je to pjesma koja vrijeđa nacionalnu manjinu Srbe i rekao da mi mora uručiti prekršajni nalog zbog remećenja javnog reda i mira uzrok po njemu zabranjena pjesma mene zanima kako pjesma u kojoj se Srpski narod i ne spominje može biti zabranjena ista se pušta na radjiu kada je pad grada Vukovara dan Domovinske zahvalnosti i slično
    odbio sam poptpisat prekršajni nalog i policajac je pozvao vozilo marice i poput zadnjeg kriminalca su me odveli u policijsku postaju po njegovim riječima na obavijesni razgovor u toj istoj policijskoj postaji su me odveli kod dva inspektora koji su Srpske nacionalnosti i u njihovoj kancelarije su me tukli pendrekom šakama i nogama razlog samo zato što sam Hrvat i što volim zemlju u kojoj živim svoju Hrvatsku a njihove riječi su bili ovakve tučemo te skroz dok nedođeš pameti zbog čega pitam se zbog toga što sam u svome autu za svoj gušt si pustio pjesmu?Oni su rekli da takve pjesme nisu primjerene i da je to u "njihovoj državi zabranjeno"prijatelji moji to je današnja Milicija isti koji su 91 po Vukovaru i Borovu pjevali "Bit će mesa klat čemo Hrvate"Imam po cijelom tijelu modrice od pendreka i nogu inspektorskih Policajac koji me zaustavio preziva se Višekruna a nažalost neznam prezime inspektora koji su me ispitivali molio bih vas samo da kada ovo budete objavljivale da mi neobjavite ime zbog moje vlastite sigurnosti unaprijed hvala.U svome gradu i u svojoj zemlji danas više ni cd u svome vlastitom automobilu slušat ne smiješ pitam se što bi bilo da mi je svirala ceca vjerovatno bi me dotični milicijac pustio Policije gospodo u Vukovaru nažalost nema ima samo Milicija pazite da vas se nezadesi ista sudbina kao i mene od gospodina Milicajca Višekrune

Ide se u promjenu Statuta kako bi se skinuli natpisi na ćirilici
    Vukovarski vijećnici su na sjednici Gradskog vijeća izglasali odluku da će se ići u promjene Statuta kojima bi se Grad trebao proglasiti mjestom od posebnog pijeteta
    Petak, 27. 9. 2013. u 12:28, zadnja izmjena prije 10 minuta Piše: Danijela Mikola
    Ide se u promjenu Statuta kako bi se skinuli natpisi na ćiriliciGoran Ferbežar/PixsellFoto: Arhiv

Vukovarski vijećnici su u petak na sjednici Gradskog vijeća izglasali odluku da će se ići u promjene Statuta kojima bi se Vukovar trebao proglasiti mjestom od posebnog pijeteta čime bi se trebali ukinuti ćirilični natpisi koji su nedavno postavljeni na zgradama državnih institucija.
    Vezano
    "Vukovarci neće odustati od borbe protiv uvođenja ćirilice"
    Pokretanje procedure tražila je inicijativa građana, no iza nje stoje vijećnici HDZ-a i HSP dr. Ante Starčević.

Zitat Zitat von Cobra Beitrag anzeigen
    PA GDJE ŽIVIMO MI? , SRAMOTA!

poštovani admine molio bih vas da ovo objavite ne radi mene nego zbog drugih mladih momaka i cura koje vole Hrvatsku, jučer sam se vozio autom i na cd-u mi je svirala pjesma od Miše Kovača "To je zemlja gdje žive Hrvati "

da bi me kod Vukovarske bolnice zaustavila policija i gospodin u plavom me je uredno tražio dokumente vozačku i prometnu i sve je bilo u redu dok nije vidio moje ime i prezime i krunicu u mome autu i čuo pjesmu koja mi svira "To je zemlja gdje žive Hrvati"

zatim mi je dotični policajac rekao kako je to pjesma koja vrijeđa nacionalnu manjinu Srbe i rekao da mi mora uručiti prekršajni nalog zbog remećenja javnog reda i mira uzrok po njemu zabranjena pjesma mene zanima kako pjesma u kojoj se Srpski narod i ne spominje može biti zabranjena ista se pušta na radjiu kada je pad grada Vukovara dan Domovinske zahvalnosti i slično
    odbio sam poptpisat prekršajni nalog i policajac je pozvao vozilo marice i poput zadnjeg kriminalca su me odveli u policijsku postaju po njegovim riječima na obavijesni razgovor u toj istoj policijskoj postaji su me odveli kod dva inspektora koji su Srpske nacionalnosti i u njihovoj kancelarije su me tukli pendrekom šakama i nogama razlog samo zato što sam Hrvat i što volim zemlju u kojoj živim svoju Hrvatsku a njihove riječi su bili ovakve tučemo te skroz dok nedođeš pameti zbog čega pitam se zbog toga što sam u svome autu za svoj gušt si pustio pjesmu?Oni su rekli da takve pjesme nisu primjerene i da je to u "njihovoj državi zabranjeno"prijatelji moji to je današnja Milicija isti koji su 91 po Vukovaru i Borovu pjevali "Bit će mesa klat čemo Hrvate"Imam po cijelom tijelu modrice od pendreka i nogu inspektorskih Policajac koji me zaustavio preziva se Višekruna a nažalost neznam prezime inspektora koji su me ispitivali molio bih vas samo da kada ovo budete objavljivale da mi neobjavite ime zbog moje vlastite sigurnosti unaprijed hvala.U svome gradu i u svojoj zemlji danas više ni cd u svome vlastitom automobilu slušat ne smiješ pitam se što bi bilo da mi je svirala ceca vjerovatno bi me dotični milicijac pustio Policije gospodo u Vukovaru nažalost nema ima samo Milicija pazite da vas se nezadesi ista sudbina kao i mene od gospodina Milicajca Višekrune
    was ist denn das?

Zitat Zitat von Vatrena Beitrag anzeigen
    was ist denn das?
    na, Amtsmissbrauch

(gibt´s auch in Serbien )

_uncreative_
    Na zgradi Op

In Udbina zb. stört sich anscheinend keiner an den kyrillischen Tafeln. Irgendwo habe ich gelesen, dass es viel Beschäftigung/Arbeit gibt bzw. die Arbeitslosenquote gering ist.
    Ich denke, wenn es in Vukovar mehr Arbeitsplätze gäbe, dann wäre dieses Thema auch ad acta gelegt.

Gast829627
    Zitat Zitat von Vatrena Beitrag anzeigen
    was ist denn das?

lächerliches serben bashing.............als wenn serbische polizisten in kroatien kroaten schlagen dürften und mup das duldet........aber wenn wir sowas gespostet hätten gnade uns gott.....

Zitat Zitat von _uncreative_ Beitrag anzeigen
    Na zgradi Op
    In Udbina zb. stört sich anscheinend keiner an den kyrillischen Tafeln. Irgendwo habe ich gelesen, dass es viel Beschäftigung/Arbeit gibt bzw. die Arbeitslosenquote gering ist.
    Ich denke, wenn es in Vukovar mehr Arbeitsplätze gäbe, dann wäre dieses Thema auch ad acta gelegt.
    I ne samo to, glavni ljudi u Udbini (izvjesni Pesut i Bjelobaba) su tokom rata bili su na suprotnim stranama, jedan brani, drugi osvaja, a sada skupa postavljaju cirilicu i politicki kohabitiraju kao primjer, kako njihove stranke (HDZ i SDSS) i na drzavnoj razini odlicno suradjuju.

Seit Wochen wird in Vukovar gegen die Cirilica Schrift gestreikt und das ist auch gut so. Ich denke Deutschland will auch kein Berlin in Deutsch/Türkischer schrift haben und in Berlin war kein Krieg...