BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 2 von 2

„Zelene beretke“ protiv „Bijelog dugmeta“

Erstellt von Partibrejker, 13.06.2005, 21:27 Uhr · 1 Antwort · 473 Aufrufe

„Zelene beretke“ protiv „Bijelog dugmeta“

Tenzija pred sarajevski koncert „Bijelog dugmeta“

„Zelene beretke“ protiv Bregovića

Udruženje „Bosna Zelene beretke Kantona Sarajevo“ traži od županijskih i državnih organa da otkažu koncert grupe „Bijelo dugme“ u Sarajevu! U saopštenju za javnost navodi se da Goran Bregović „seje međunacionalnu mržnju, pljuje tekovine odbrambeno-oslobodilačkog rata i vređa prvog, legalno izabranog predsednika BiH“.

„Zelene beretke“ ističu da je reč o političkom a ne o muzičkom događaju jer svoju turneju „Bijelo dugme“ završava u Beogradu na Vidovdan, 28. juna. Simboliku vide čak i u tome što se datum sarajevskog koncerta 15. jun poklapa s početkom bitke na Kosovu!!!

Lavinu reakcija u Sarajevu izazvao je poslednji intervju sa Goranom Bregovićem, objavljen u magazinu „Dani“.

Na pitanje novinara Senada Pecanina zbog čega nije izrazio potporu rodnom gradu tokom „velikosrpske agresije“, Bregović je navodno odgovorio: „To bi značilo da u tom trenutku stanem na stranu Alije Izetbegovića, što mi ne pada na pamet. Evo, ja baš to kažem: jebo Aliju!“ Nakon objavljivanja teksta, prvi čovek „Bijelog dugmeta“ poslao je demanti iz Singapura gde se nalazi sa svojim „Orkestrom za svadbe i sahrane“.

„Naslov teksta (Jebo Aliju; prim. nov.) koji se meni pripisuje ne prihvatam. Tako glupa rečenica ne postoji u mom jeziku. Drugo, ako hoćete i prvo, Sarajevo je grad u kojem sam rođen i nikad nisam bio spreman da ga prihvatim kao nečije, bilo Alijino, bilo Goranovo. Novinar Senad Pecanin dobro zna da sam u svom Sarajevu tokom poslednjih 15 godina svirao kad god sam bio pozvan i kad sam mogao“, kazao je Goran.

Senad Pecanin u izjavi za „Dnevni avaz“ tvrdi da ceo intervju sa Bregovićem ima snimljen na kaseti i da mu nije bila namera da minira koncert. Takođe navodi da ne veruje da će Bregović podneti tužbu protiv njega.

- Imam kasetu. Sačuvao sam je. Iznenađen sam, prvo jer nema drugih svedoka osim Gorana, fotoreportera i mene, ali ne treba verovati ni meni, ni njemu, ni fotoreporteru, nego kaseti. Mislim da su se organizatori prepali da bi zbog onoga što je on rekao u razgovoru mogli imati nekih problema - kazao je Pecanin.

Inače, karte za koncert su rasprodate tako da se na Koševu očekuje više od 60.000 ljudi.

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/zabava.htm
    "Bijelo Dugme" war zu Tito's Zeiten das musikalische Aushaengeschild fuer Sarajevo...

Wie sehr sich die Zeiten aender....

Äh, um was geht's da??? Ne razumijem, stari...