BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 833 von 1350 ErsteErste ... 3337337838238298308318328338348358368378438839331333 ... LetzteLetzte
Ergebnis 8.321 bis 8.330 von 13499

Endlosschleife: Mazedonier vs. Griechen

Erstellt von Mudi, 09.12.2011, 08:01 Uhr · 13.498 Antworten · 494.900 Aufrufe

 1. #8321
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Мислиш ако можам нема сам да си го пушам ?
  Али за жал неможам.


 2. #8322
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.461
  Zitat Zitat von Makedonier Beitrag anzeigen

  Не лaжам, и не сум курва.

 3. #8323

  Registriert seit
  03.09.2012
  Beiträge
  680
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Мислиш ако можам нема сам да си го пушам ?
  Али за жал неможам.
  јас велам да си одиш да си пушиш курој а дали мојш или немојш да си го пушиш својот кур едноставно не ме интересират.

  Јас тебе те мислев интелигентен и поштен човек ама на залост не је така.

  Јас само си сакам доброто а истото и за Македонија. Ама знајш што заради вакви националисти како ти што си земјава наша се побудали.

  Ти се молам Гуштафар немам воља да дискутирам со тебе.


  Поздрав


  Салиос

 4. #8324
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.461
  Zitat Zitat von Salios Beitrag anzeigen
  јас велам да си одиш да си пушиш курој а дали мојш или немојш да си го пушиш својот кур едноставно не ме интересират.

  Јас тебе те мислев интелигентен и поштен човек ама на залост не је така.

  Јас само си сакам доброто а истото и за Македонија. Ама знајш што заради вакви националисти како ти што си земјава наша се побудали.

  Ти се молам Гуштафар немам воља да дискутирам со тебе.


  Поздрав


  Салиос
  Да, така е.
  Јас сум националист оти сум против менуване на името. многу си паметен дечко, нема што.


  Мразам такви луѓе што се согласуват со менуване на името на земјава, за таа земја луѓе го дадеа својот живот, умираа за Македонија а не за северна или нова Македонија. Срам да ве е пички едни што сакате да го смениме нашто име оти некој идиоти од југот го барат тоа.


  Ајде пуши уште грчки курови, да се напушеш добро. не те рачунат за човек а ти им се буташ во газот

 5. #8325

  Registriert seit
  03.09.2012
  Beiträge
  680
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Да, така е.
  Јас сум националист оти сум против менуване на името. многу си паметен дечко, нема што.


  Мразам такви луѓе што се согласуват со менуване на името на земјава, за таа земја луѓе го дадеа својот живот, умираа за Македонија а не за северна или нова Македонија. Срам да ве е пички едни што сакате да го смениме нашто име оти некој идиоти од југот го барат тоа.


  Ајде пуши уште грчки курови, да се напушеш добро. не те рачунат за човек а ти им се буташ во газот
  оф оф јас реков дека сум сакал да го менам името море идиоту еден мрнат. Јас само реков дека мора да се работа заедно а не против.

  хахахахаха ах море гуштер море гуштер извини јас на нокому не се пикам в газ ниту немат да им пушам куројте со извиненје не сум педер и си имам ена убава жена Ти ако си имаш толку Ќејф ајде оди пуши ненормален еден малумник.

  Баш ме интересира каков одговор ке дадеш ако владата со грција ке најде решение.

  Знајш не вредит овде да се фолираш многу одшто на крај ниту јас и ниту ти неможиме да го одлучиме тоа за името.

  И уште нешто идиоту една за мене македонија секогас ке си е македонија Дали северна или горна Македонија пак ке сме Македонци

  Барем мие од југот не зборвиме исто како Бугарите. Вие од Окулината од Струмица фактично исто ѕборвите како бугарите

  Бегај таму изгуби се ненормално створенје!!


  Leka ti nokj

  p.s Ausserdem verschon mich mit deinem Gelaber Gushter da es für mich langsam kindisch wird!

  ciao !

 6. #8326

  Registriert seit
  12.09.2009
  Beiträge
  9.978
  Bulgarisch Time

 7. #8327

  Registriert seit
  03.09.2012
  Beiträge
  680
  Zitat Zitat von NickTheGreat Beitrag anzeigen
  Bulgarisch Time
  Bulgarisch sieht beschissener aus glaub mir

 8. #8328

  Registriert seit
  12.09.2009
  Beiträge
  9.978
  Zitat Zitat von Salios Beitrag anzeigen
  Bulgarisch sieht beschissener aus glaub mir
  hab nicht gesagt, dass es beschissen aussieht....also doch ein Vorurteil gegenüber Bulgaren?

 9. #8329
  Avatar von artemi

  Registriert seit
  29.01.2011
  Beiträge
  9.644
  Zitat Zitat von NickTheGreat Beitrag anzeigen
  hab nicht gesagt, dass es beschissen aussieht....also doch ein Vorurteil gegenüber Bulgaren?
  das ist slawisch, türkisch ist anders.

 10. #8330

  Registriert seit
  03.09.2012
  Beiträge
  680
  Zitat Zitat von NickTheGreat Beitrag anzeigen
  hab nicht gesagt, dass es beschissen aussieht....also doch ein Vorurteil gegenüber Bulgaren?
  Die Bulgarische Schreibweise des Kyrillischen sieht scheisse aus das wollte ich sagen das Mazedonische Alphabet ist sehr simpel
  nee nee Kein Vorurteil gegenüber Bulgaren

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von jopδαn Beitrag anzeigen
  das ist slawisch, türkisch ist anders.
  ne seri haste was gegen türkisch ?

Ähnliche Themen

 1. Endlosschleife: Mazedonier vs. Griechen
  Von Burgas im Forum Diskussionen Griechenland vs. Mazedonien
  Antworten: 8527
  Letzter Beitrag: 20.01.2013, 14:09
 2. Endlosschleife: Mazedonier vs. Griechen
  Von Burgas im Forum Politik
  Antworten: 2149
  Letzter Beitrag: 08.07.2012, 17:44
 3. Endlosschleife: Mazedonier vs. Griechen
  Von Burgas im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 1646
  Letzter Beitrag: 24.04.2012, 21:15
 4. An die Griechen und Mazedonier
  Von Karim-Benzema im Forum Politik
  Antworten: 100
  Letzter Beitrag: 15.08.2009, 10:55
 5. Griechen sind Mazedonier/Makedonier und Mazedonier sind Polynesier
  Von Silver im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 35
  Letzter Beitrag: 28.04.2009, 18:31