BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 12

Poem per Greket

Erstellt von Complexicum, 26.08.2014, 16:18 Uhr · 11 Antworten · 3.455 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  10.03.2013
  Beiträge
  676

  Poem per Greket  Ich bin mir sicher dieses video kusiert hier schon irgendwo, aber weil cmendia dublim einfach genial ist, verdient es einen zusätzlichen thread.

 2. #2

  Registriert seit
  27.06.2014
  Beiträge
  2.123
  Junge lass den Scheiss doch mal Machst dich voll zum Affen.

 3. #3

  Registriert seit
  10.03.2013
  Beiträge
  676
  Zitat Zitat von Cenko Beitrag anzeigen
  Junge lass den Scheiss doch mal Machst dich voll zum Affen.
  Ach komm jez cenko, verdirb mir das nicht.

 4. #4
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  Zitat Zitat von Complexicum Beitrag anzeigen
  Ach komm jez cenko, verdirb mir das nicht.
  die griechen verstehen das doch eh nicht

 5. #5

  Registriert seit
  27.06.2014
  Beiträge
  2.123
  Was soll man sich schon angucken einige verbrennen die Fahne, brauche gar nicht auf > zu drücken.

 6. #6

  Registriert seit
  10.03.2013
  Beiträge
  676
  Zitat Zitat von Sazan Beitrag anzeigen
  die griechen verstehen das doch eh nicht
  Das ist auch unwichtig, wichtig st das die albaner das verstehen und ich dabei dankes abräumen kann...^^

 7. #7

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.575
  Zitat Zitat von Sazan Beitrag anzeigen
  die griechen verstehen das doch eh nicht
  Erklär es mir.

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Complexicum Beitrag anzeigen
  Das ist auch unwichtig, wichtig st das die albaner das verstehen und ich dabei dankes abräumen kann...^^
  Bei 621 Beiträgen mit 91 likes bist du gut dabei.

 8. #8

  Registriert seit
  10.03.2013
  Beiträge
  676
  Zitat Zitat von Nikos Beitrag anzeigen
  Erklär es mir.

  - - - Aktualisiert - - -  Bei 621 Beiträgen mit 91 likes bist du gut dabei.
  Hahaha, bei 621 albaner und dabei 91 schwänze im mund ist auch nicht schlecht, homo...^^

 9. #9
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  Zitat Zitat von Nikos Beitrag anzeigen
  Erklär es mir.
  o bo bo c'qenkan greke
  kujdes njerez mos ju kapin
  se pastaj te rruajne ******
  -ra nje shi e vendin lau
  c'pati greku qe na shau?!...
  kerkon te na uli pjacen
  Grek,o Grek te dhjefsha rracen!...
  -mu tek kryqi kur u lute
  pandehe se na e fute
  o haleja e halese
  i paturp e i pabese.
  -ca ushtare kur po kendonin
  ne orgazem po kalonin
  kur shanin turq e shiptare
  s'di pse ndiheshin krenare


  dhe i donit zorret tona
  per oshkure e per pantallona
  pse keshtu o cipeplasur
  shume urrejtje paske pasur?!...
  -me ngadale e me avash
  sa te behet keci dash
  je i lutur te na hash
  cfare prodhon zorra e trashe!...
  -o surrati me mballoma
  nuk i nxjerr dot zorret tona
  ndaj rri urte ne ate prak
  se ka bere Cecua bicak
  -po neve jemi ktu
  me te vjeter dhe nga ju
  dhe se cajme ****** hic
  kur na shan nje palo p...


  -Grek o grek o kryehorr
  e ndjen veten superior
  ke harruar historine
  Vangjel Zhapen dhe Aline!...
  -kishte Zhapa ne oborr
  njemije greker sherbetore
  kish Aliu ne Janine
  fronin dhe Vasiliqine
  -kapedanet shqiptare
  me flori dyfeket lare
  vec me kenget e dyfekut
  pavaresine i sollen grekut!...
  -lih or lih duke kenduar
  po historia eshte shkruar
  vule e bardhe mbi te zeze
  qe nga Vjosa ne Preveze


  -se neve jemi ketu
  me te vjeter dhe nga ju
  ndaj mos lihni,hingellini
  se ca borxhe na i kini

  -historia e vertete
  s'eshte vetem dhjetet vjete
  qe erdhem aty tek ju
  se ca halle kish ketu!...
  -po hallet tona do treten
  vec kujtimet do te mbeten
  po dhe ne ,o grek,dikur
  te dhame buke ,te dhame grure!

  -ndryshe flet e ndryshe ben
  Kali i Trojes u be Qen
  Qen-zagar,perjashta dhembet
  te ha e te nduk nga kembet
  -vete na ngave,nuk te ngame
  pisllekun te gjithe e pame
  te pergjigjem o Andard
  me monedhe te barabarte...
  -provoje more hale
  dac me turkun,dac me ne
  provoje o putane
  te lesh breket kesaj ane!
  -para se te nisim grushtin
  mos harroni 2Gushtin
  hengret hu e prape s'u ngopet
  perpara ju vume si lopet!


  -ne vertete jemi te ngurte
  po nuk jemi aq te urte
  dime te shajme o mavije
  edhe me liber shtepie
  -morali yt smund te ngjallet
  kur me kenge Andardi tallet
  me turkun e Shqiperine
  qe te mundin me peshtyme
  -se ne jemi te sprovuar
  historia na ka shkruar
  kur skishim buke mor ***
  hanim zjarr edhe barut!...
  -na ngave ndaj dhe te ngame
  keshtu ditem,keshtu thame
  grek-ushtar kokegorice
  ec na puth ne prapanice!...

  -grek-ushtari kokethumbi
  fjala vret me keq se plumbi
  serish reston do ta marresh
  po kjo s'eshte pune ushtaresh
  -c'jane ata qe shkojne larte
  obobo qenkan andarte
  i jane sulur shqiptarit
  qe t'i hane majen e .....


  capten or majmun
  sikur te kishe bese me shume
  do ishe djale i mire
  por ti na dole byth***
  sikur te ishe pakez burre
  shqiperine sdo e haroje kurre
  na vjen keq se flet dhe shqip
  skemi cbejme,ke greku je shit
  nuk po te shaj nga robt e shpis
  se ashtu jane rregullat e burrnis
  po nje te shame do ta qes
  je LEGEN dhe i PABESE 10. #10

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.575
  Zitat Zitat von Complexicum Beitrag anzeigen
  Hahaha, bei 621 albaner und dabei 91 schänze im mund ist auch nicht schlecht, homo...^^


  - - - Aktualisiert - - -

  Sazan, ich verstehe kein albanisch.

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Kerkoj Muzik Shqip per CELULAR
  Von AGRON im Forum Musik
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 10.06.2011, 20:32
 2. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 25.06.2005, 14:49
 3. Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 09.05.2005, 21:55
 4. serbien per gesetz faschistisch!
  Von MIC SOKOLI im Forum Politik
  Antworten: 12
  Letzter Beitrag: 23.12.2004, 17:06